Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

про визнання дій неправомірними та стягнення коштів - Апеляційний суд Житомирської області - Зарицька Г. В.

  1. УКРАЇНА
  2. ПОСТАНОВА
  3. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа № 22-а/0690/3524/11

Категорія 100

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2012 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:

головуючої - судді Зарицької Г.В.

суддів: Рафальської І.М., Кашапової Л.М.

при секретарі Ковач Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 09 липня 2009 року,-

в с т а н о в и л а :

У квітні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії відповідача щодо нарахування коштів, передбачених ст. ст. 37, 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у меншому розмірі, ніж визначено Законом. Також просив стягнути з відповідача на його користь підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру в розмірі 8556 грн., грошову допомогу в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва в розмірі 1711,20 грн. за період з 01.05.2002 року по 31.12.2008 року.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 09 липня 2009 року позов задоволено.

Визнано дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації по проведенню виплат, встановлених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, а згідно постанови КМ України № 836 від 26.07.96 року - неправомірними.

Стягнуто з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва за період з травня 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 1711,20 грн., підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення за період з травня 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 8556 грн.

В апеляційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову в частині задоволення вимог скасувати та відмовити у задоволенні позову. Апелянт зазначає, що відповідно до п. 4 постанови КМ України № 936 від 20.09.2005 року підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, є невід'ємною складовою пенсійного забезпечення та виплачується відповідним управлінням Пенсійного Фонду України. Крім того, суд не дослідив та не проаналізував Закони України про Державний бюджет на відповідні роки щодо розміру видатків для реалізації виплат потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення частково з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є непрацюючим пенсіонером, являється потерпілою від Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії та проживає в АДРЕСА_1, яке відповідно до Переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №106 від 23 липня 1991 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України №17 від 12 січня 1993 року, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення (а.с.4). Позивач отримує виплати згідно зі ст. ст. 37, 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у меншому розмірі, ніж визначено Законом (а.с. 2-3).

Відповідно до ст. 37 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91р. громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах:

- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 процентів від

мінімальної заробітної плати;

- у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 процентів від мінімальної заробітної плати;

- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - 50 процентів від мінімальної заробітної плати.

Згідно зі ст. 39 вищезазначеного Закону пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у таких розмірах:

- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;

- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;

- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

Дія вказаних норм була зупинена Законом України „Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності з 01.01.2008 року.

У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 визнано неконституційними положення щодо зупинення дії ст. ст. 37, ст.39 вищевказаного Закону.

Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.

Доводи апелянта щодо правомірності його дій у зв'язку з відсутністю джерел фінансування на вказані виплати та необхідність їх встановлення бюджетним законодавством, є безпідставними, оскільки реалізація встановленого законом права не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Разом з тим, стягуючи з управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території радіоактивного забруднення, передбачене ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд першої інстанції не врахував, що відповідно до змісту п. 4 постанови КМ України № 936 від 20.09.2005 року, вказані виплати управліннями праці та соціального захисту населення не проводяться. Ці виплати є невід'ємною складовою пенсійного забезпечення і виплачуються Пенсійним фондом разом з пенсією (п.24 постанови Кабінету Міністрів України № 987 від 20.06.2000 року).

Враховуючи наведене, постанова суду першої інстанції в частині стягнення підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, передбачене ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", підлягає скасуванню, оскільки управління праці не є належним відповідачем, а відповідне управління Пенсійного фонду України не було притягнуто до участі у справі.

Крім того, стягуючи з відповідача кошти, передбачені ст. 37 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд першої інстанції помилково виходив з того, що спірні кошти у визначеній позивачем грошовій сумі являються заборгованістю, оскільки такі соціальні виплати не були їй нараховані відповідачем. Cуд не може перебирати на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування коштів замість органу, якому надані такі повноваження, а тому повинен був у відповідності до вимог ч. 2 ст. 11 КАС України обрати інший спосіб відновлення порушеного права, так як це необхідно для повного захисту прав та інтересів позивача.

Враховуючи наведене, постанова суду першої інстанції в частині стягнення коштів, передбачених ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підлягає скасуванню з ухваленням у цій частині нової постанови.

У решті постанова залишається без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 202, 207, 211, 212 КАС України, колегія суддів, -

п о с т а н о в и л а:

Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації задовольнити частково.

Постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 09 липня 2009 року в частині вимог про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 коштів, передбачених ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" скасувати та прийняти в цій частині нову постанову.

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про стягнення підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, передбачене ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - відмовити за безпідставністю.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у розмірі, визначеному ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року з врахуванням фактично отриманих коштів за вказаний період.

У решті постанову залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Головуюча Судді:

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Про організацію підготовки до проведення XXV Міжнародної агропромислової виставки "Агро-2013", Міністерство аграрної політики та продовольства України

Про організацію підготовки до проведення XXV Міжнародної агропромислової виставки "Агро-2013" Відповідно до підпункту 50 пункту 4( 500/2011 ) та пункту 8 ( 500/2011 )Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України( 500/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, та з метою забезпечення своєчасної та якісної організації проведення XXV Міжнародної агропромислової виставки "Агро-2013" НАКАЗУЮ:

Про внесення змін до пункту 4 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, Кабінет Міністрів України

Про внесення змін до пункту 4 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу Кабінет Міністрів України постановляє: 1. Внести до пункту 4 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу( 693-2004-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 693 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 21, ст. 1440; 2009 р., № 72, ст. 2477), зміни, виклавши його у редакції, що додається.

Пшонка назначил районных прокуроров Киева

Генеральный прокурор Украины Виктор Пшонка своими приказами назначил прокуроров районов города Киева. Об этом сообщили в пресс-службе ГПУ.

Про внесення змін до указів Президента України від 6 квітня 2011 року № 389 та № 397, Президент України

Указ  Президента України 1. Внести до указів Президента України такі зміни: 1) пункт 4 Положення про Міністерство соціальної політики України( 389/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389 (зі змінами, внесеними Указами від 8 липня 2011 року № 741, від 26 грудня 2011 року № 1183, від 7 травня 2012 року № 301, від 16 січня 2013 року № 19, від 1 лютого 2013 року № 51, від 5 березня 2013 року № 117, від 18 березня 2013 року № 141, від 27 березня 2013 року № 164 і від 15 травня 2013 року № 268), доповнити після підпунктів 39 і 84-1 відповідно підпунктами 39-1-39-3, 84-2 і 84-3 такого змісту:

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Чувствуется неподдельная забота о ближних. Благодаря занимательному порталу, наконец, надумался купить отдельную линию.

. Сегодня совершенно случайно набрел на этот интернет проект, чему крепко рад! С огромным удовольствием размещу ссылку на своей страничке в блоге!
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0