З початку року на дорогах України, через порушення водіями транспортних засобів правил зупинки й стоянки, сталося 87 дорожньо-транспортних пригод, у яких 8 людей загинуло та 87 отримали тілесні ушкодження. Державтоінспекція неодноразово зверталася до водіїв із нагадуванням — паркування з порушенням правил негативно впливають на ступінь аварійності на дорогах і сприяють виникненню заторів, що, в свою чергу, також ускладнюють дорожню обстановку.
Втім, нерідко провина лежить не тільки на водіях. Часто власники паркувальних майданчиків порушують вимоги правил, норм і стандартів при обладнанні таких об’єктів технічними засобами регулювання дорожнього руху та дорожньою розміткою. Крім того, працівники цих майданчиків, нерідко паркують автомобілі за межами парковок, або під кутом до проїзної частини вулиць.
Аби вплинути на ситуацію, нагадати водіям та власникам парковок про важливість дотримання правил, у другій половині жовтня, ДАІ України провела обстеження майданчиків для паркування транспортних засобів, що розміщені на вулично-дорожній мережі населених пунктів. За два тижня працівники ДАІ обстежили близько двох тисяч відповідних об’єктів. У першу чергу, працівники ДАІ перевіряли наявність погодження з Державтоінспекцією місць розташування майданчиків для паркування та схем організації дорожнього руху на них; відповідність облаштування майданчиків дорожніми знаками і розміткою затвердженим схемам; наявність на майданчиках виділених місць для інвалідів та їх відповідного позначення; наявність інформації про оператора, що надає послуги, вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування; відповідність способу постановки автомобілів на майданчиках для паркування вимогам дорожніх знаків і розмітки тощо.
За результатами перевірок було виявлено близько тисячі відповідних об’єктів, обладнаних з порушенням правил, норм і стандартів. Відносно посадових осіб, що несуть відповідальність за ці порушення складено 268 адміністративних протоколів та видано близько 400 приписів на усунення виявлених недоліків. Крім того, Державтоінспекцією направлено більш ніж 200 інформацій до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.
Заходів адміністративного впливу було вжито також і до водіїв-порушників. Щільно заставлені транспортом тротуари (для пішоходів місця просто не зостається), припарковані авто прямо на трамвайних коліях, на зупинках, або так, що виїзди з дворових територій стають заблокованими — все це сьогодні можна побачити на наших вулицях. Керманичі авто нерідко залишають свої транспортні засоби, там де їм заманеться, немало не замислюючись над тим, що своїми діями не тільки створюють незручності, але й наражають їх на небезпеку. Упродовж проведення заходів за порушення правил зупинки й стоянки відносно водіїв було складено більше трьох тисяч адміністративних протоколів.