13 листопада — Міжнародний день сліпих. У цей день, в рамках Національного тижня безпеки дорожнього руху, в багатьох містах України пройшла спільна акція ДАІ та громадської організації «Сучасний погляд». Захід покликаний привернути увагу людей до увагу водіїв до проблем незрячих пішоходів.
У різних містах України люди з вадами зору, волонтери разом з працівниками ДАІ роздавали автомобілістам листівки з проханням бути якомога уважнішими до потреб пішоходів із вадами зору.
На Волині учасники акції нагадували водіям, що життя — це рух. Однак для незрячих людей цей процес суттєво ускладнений, а от водії в силах значно його полегшити неухильним дотриманням Правил дорожнього руху.
У Донецьку працівники ДАІ та волонтери під час спілкування з керманичами авто наголошували на необхідності поваги та уважності до людей з вадами зору.
На Житомирщині до відповідальної справи долучилися також маленькі помічники ДАІ — юні інспектори руху. Працівники Державтоінспекції зупиняли транспортні засоби на перехрестях, оснащених відповідними попереджувальними дорожніми знаками, що сповіщають про перехід проїзної частини сліпими пішоходами. Волонтери та ЮІРівці, у свою чергу, спілкувалися з водіями автівок та закликали їх забезпечити безпечні умови для людей, які бачать світ по-особливому.
У Кіровограді працівники ДАІ наголошують на важливості проведення таких акцій для незрячих пішоходів, та запевняють, що такі заходи, з залученням представників засобів масової інформації, будуть проводити постійно, аби якомога більше людей дізналося про проблеми незрячих учасників дорожнього руху.
У Львові акція «Життя — це рух» проходила в центрі міста, а також на вулиці Франка, неподалік школи-інтернату для дітей із вадами зору.
Працівники ДАІ, нагадували водіям, що, відповідно до Правил дорожнього руху, вони зобов’язані пропускати незрячих пішоходів, які подають сигнал тростиною білого кольору, спрямованою вперед.
У Харкові захід проходив на площі Конституції, у центральній частині обласного центру. В центрі міста, водії часто ігнорують правила паркування. Тож, працівники ДАІ під час спілкування із водіями наголошували, що автівки припарковані з порушенням Правил дорожнього руху створюють значні перешкоди для пішоходів, тим паче для людей із вадами зору.
У Чернівцях ДАІ працювала спільно з активістами організації та представниками Чернівецького учбово-виробничого об’єднання Українського товариства сліпих. Теза у пам’ятці, яку вручали водіям про те, що життя — це, у першу чергу, безпечний рух, ні у кого не викликала сумніву.
У ДАІ сподіваються, що спільними зусиллями їм вдалося вплинути на водіїв, і керманичі авто відтепер будуть більш уважними до людей, які потребують особливої уваги всіх учасників дорожнього руху.