У Луганську підвели підсумки профілактичних заходів «Увага! Діти на дорозі!». Найактивніші педагоги та учні отримали відзнаку від Державтоінспекції.
Роботи під час профілактичних заходів вистачало всім. За ініціативи Державтоінспекції для учнів шкіл були організовані захоплюючі екскурсії по місту, в ході яких учнів на практиці в ігровій формі знайомили з правилами переходу проїзної частини дороги. Проводилися Дні відкритих дверей в ДАІ, різноманітні акції. У школах пройшли відкриті уроки, виставки дитячих малюнків на тему безпеки дорожнього руху, всілякі конкурси та виступи агітбригад загонів Юних інспекторів руху. Одним з нових методів роботи в цьому році був виступ театру ляльок « Светофорік », актори театру — учні старших класів, а глядачі — маленькі вихованці дитячих садків обласного центру.
У минулий вівторок в управлінні ДАІ Луганської області підбили підсумки місячника, нагородили найактивніших учасників. Підведення підсумків роботи за вересень працівники Відділу ДАІ м. Луганська провели в оригінальній формі, запропонувавши педагогам і журналістам проїхати вулицями обласного центру і подивитися на нього з точки зору наявності місць концентрації ДТП. На початку екскурсії, яку проводила начальник сектору профілактичної роботи ВДАІ ЛМУ ГУМВС України у Луганській області майор міліції Ольга Хомякова, йшлося про місця, де найчастіше відбуваються аварії з малолітніми пішоходами. Нерегульовані пішохідні переходи є одним з таких місць, де аварії відбуваються за одним і тим же сценарієм : перший ряд автомобілів зупиняється, щоб пропустити пішохода, який впевнено починає рух вперед, а в цей час машини в другому ряду можуть продовжувати їхати на великій швидкості, від чого відбувається наїзд на людину. Тому цього року на дорогах з'явилася нововведення — особлива розмітка при під'їзді до таких місць, щоб привернути увагу і пішоходів, і водіїв.
Потім педагоги могли побачити роботу загону ЮІР «Поїхали!» СШ № 54. Старшокласники чергували на вулиці Артема в селищі Ювілейний разом з нарядом ДАІ, де буквально за руку хапали людей, які хотіли перейти дорогу в недозволеному місці, хоча до облаштованого пішохідного переходу всього якихось десять метрів. Дивувала реакція дорослих, які просто відмахувалися від школярів, які робили їм зауваження. А саме вони повинні показувати приклад своїм дітям!
Педагоги і працівники ДАІ домовилися в новому навчальному році посилити профілактичну роботу з батьками, оскільки їх поведінка на дорозі — найяскравіший приклад для дітей. І скільки б у школі не повторювали, що не можна перебігати дорогу перед транспортом, що наближається, а переходити вулицю треба тільки у відведеному місці та на зелений сигнал світлофора, якщо мама з татом так роблять, та ще й дитину за собою тягнуть, то ефект такої профілактики буде нульовим.
І все ж прикладів вдумливого ставлення дорослих до навчання дітей правилам поведінки на дорогах значно більше, що й продемонструвала зустріч в обласному управлінні ДАІ, де найбільш активні педагоги луганських шкіл і дитячих садків, працівники дитячого парку ім. Щорса вислухали теплі слова подяки від служби ДАІ за творчий підхід до справи і за активну роботу з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Напередодні їхнього професійного свята — «Дня вчителя» це було особливо приємно.
- Ми вдячні вчителям за те, що вони вносять неоціненний внесок у виховання законослухняного підростаючого покоління, — сказав начальник УДАІ Луганської області В'ячеслав Шевченко на зустрічі з завучами шкіл міста.
- Адже мета у нас одна — зберегти життя наших дітей, щоб вони були дисциплінованими, а головне живими і здоровими.
Слова подяки педагогам висловив і начальник відділу ДАІ міста Луганська Андрій Катасанов : «Я вітаю всіх вчителів з наступаючим святом і бажаю їм гарних учнів і творчого натхнення. Ви дійсно проводите колосальну роботу по вихованню дітей безпечній поведінці на дорозі і, завдяки нашим спільним зусиллям, ми змогли трохи зрушити в бік зменшення кількість ДТП за участю дітей. Це наше головне досягнення».
Вчителі впевнені, що проводити роботу з безпеки дорожнього руху треба планомірно і постійно, адже тільки так можна навчити дітей безпечно рухатися вулицями міста та залучити їх в активну пропаганду ПДР серед однолітків.