Президент доручив провести належну підготовчу роботу для запобігання наслідкам весняних паводків
Під час наради з питань запобігання підтопленню окремих територій внаслідок весняних паводків Президент Віктор Янукович зазначив, що близько 25% території України може підтоплюватися, тож місцева і центральна влада повинні зробити все, аби ймовірна повінь не призвела до негативних наслідків, передовсім — трагічних.
На переконання глави держави, органам влади потрібно передбачити різні варіанти розвитку подій. «У цьому році є можливість значно посилити нашу координацію, тому що ми зробили реформу і нині в нас Служба надзвичайних ситуацій у складі Міністерства оборони», — сказав Президент. А окремо додав, що влада має можливість залучити додаткові сили, техніку, щоб допомогти людям пройти через цей щорічний іспит.
Спеціалісти переконані: цього року великої шкоди вода не завдасть. Фото Укрiнформу
По завершенні наради голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських у ході брифінгу сказав про те, що цього року потужної повені не прогнозується: «Весняна повінь у цьому році пройде здебільшого нижче за норму або у межах щорічної норми». Він зауважив, що такого висновку у Держслужбі дійшли на підставі грунтовного аналізу ситуації.
За словами посадовця, винятком можуть стати окремі території та населені пункти Волинської і Рівненської областей, де можливе часткове підтоплення, а також окремі території Чернігівської області поблизу річок. У Тернопільській області ситуація може ускладнитися через неконтрольовані чи аварійні скиди води з невеликих водосховищ.
А щодо Карпатського регіону Михайло Болотських висловився так: ситуація перебуває під контролем, проте режим карпатських річок залежатиме від кількості опадів. «Більше того, з 8 по 11 березня тут уже пройшла перша хвиля повені без ускладнень», — резюмував посадовець. При цьому він наголосив, що всі служби готові до ліквідації будь-яких наслідків підтоплень.
Як нагадує УНІАН, раніше він зазначав, що вже розроблено детальний план реагування, в якому передбачено розрахунок всіх сил і засобів, які можуть бути задіяні. Зокрема, залучається шість відомств: Держслужба з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МВС, Держводагентство, Мінінфраструктури, Міненерговугілля. «Таким чином, маємо 42 470 чоловік особового складу, 5032 одиниці основної техніки, 833 засоби подолання водних перешкод, 90 піротехнічних розрахунків, 14 літальних апаратів різного призначення», — наголосив Михайло Болотських.