У Бангладеш оголошений день трауру за загиблими у пожежі на швейній фабриці, яка почалася пізно ввечері у суботу і забрала більше 100 життів, передає Бі-бі-сі.
На урядових будівлях та швейних фабриках приспущені державні прапори.
Понад три мільйони працівників швейної галузі отримали у вівторок вихідний.
Поліція продовжує розшук власника фабрики, щоб допитати його щодо ймовірних порушень будівельних норм — дев'ятиповерхова будівля фабрики на околицях столиці Бангладеш, міста Дакка, мала дозвіл лише на три поверхи.
Голова поліції Хабібур Рахман повідомив про порушення кримінальної справи проти керівництва фабрики, які, за деякими повідомленнями, примушували працівників повертатись до робочих місць навіть після пожежної тривоги.
Уряд також наказав провести розслідування з метою з'ясувати причини пожежі.
Свідки кажуть, що фабриці не вистачає аварійних виходів — 12 людей загинули внаслідок того, що, тікаючи від вогню, вистрибнули з вікна.
Прем'єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна заявила у виступі перед парламентом, що пожежа на швейній фабриці була не нещасним випадком, а спланованою дією.
За словами прем'єра, в ніч на неділю камери відеоспостереження на іншій фабриці зафіксували жінку, яка свідомо робила підпал.
Амірул Хак Амін, голова Національної федерації працівників швейної галузі Бангладеш, причиною катастрофи вважає «нехтування безпекою працівників».
«Кожного разу, коли стається пожежа, уряд починає розслідування, і чиновники, разом з власниками фабрики, виплачують певну суму грошей та обіцяють покращити стандарти безпеки та умови праці. Але ніколи цього це роблять», — каже пані Амін.
Пожежа розпочалася пізно ввечері у суботу в багатоповерховій будівлі фабрики у районі Ашуліа, що на околицях столиці Бангладеш, міста Дакка.
Уряд наказав провести розслідування з метою з'ясувати причини пожежі
Пожежникам вдалося придушити полум'я лише у неділю вранці. Посадовці підозрюють, що до катастрофи могло призвести коротке замикання.
Хоча з'являлися повідомлення про загибель 120-и людей, кількість жертв була знижена до щонайменше 112-и.
Деякі люди вважаються зниклими безвісти.
Пожежі з багатьма жертвами є типовим явищем для виробничого сектору Бангладеш.
Через низькі стандарти безпеки, погану проводку і переповненість приміщень тут щороку стається декілька пожеж на фабриках.
У грудні 2010 року через проблеми з проводкою зайнялася інша швейна фабрика. Тоді загинули щонайменше 25 людей.
Загалом у Бангладеш близько 4500 фабрик, де працюють понад два мільйони людей.