Справа № 1013/7756/2012
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2012 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Пархоменко О.В.,
при секретарі Харитоновій К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бучанської виправної колонії № 85 про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
В провадженні Ірпінського міського суду знаходиться дана справа. Позивач ОСОБА_1, звертаючись до суду із даним позовом, просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо залишення без розгляду його звернення від 18.01.2012 року.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 суду пояснив, що він знає, що, заявляючи позовну вимогу про визнання неправомірною бездіяльність відповідача щодо залишення без розгляду його звернення від 18.01.2012 року, він пропустив встановлений законом шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, але заявляти клопотання про поновлення цього строку він не буде.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, в зв'язку із чим суд, заслухавши думку позивача ОСОБА_1, який не заперечував проти розгляду справи у відсутності представника відповідача, вважав за можливе розглянути справу в його відсутність.
Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву в частині позовних вимог про визнання неправомірною бездіяльність відповідача щодо залишення без розгляду звернення ОСОБА_1 від 18.01.2012 року слід залишити без розгляду виходячи із наступного.
У відповідності до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів..
У відповідності до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи .
Як вбачається з пояснень позивача ОСОБА_1, він, звертаючись до суду із даною позовною заявою 29.08.2012 року, знав, що ним пропущений шестимісячний строк звернення до суду; клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновлення цього строку він не заявляє.
За таких обставин суд вважає за необхідне залишити позовну заяву в частині позовних вимог про визнання неправомірною бездіяльність відповідача щодо залишення без розгляду звернення ОСОБА_1 від 18.01.2012 року без розгляду .
Керуючись ст. ст. 99,100,101,102 КАС України суд,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Бучанської виправної колонії № 85 про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії в частині позовних вимог про визнання неправомірною бездіяльність відповідача щодо залишення без розгляду звернення ОСОБА_1 від 18.01.2012 року залишити без розгляду.
Копію ухвали направити відповідачу для відома.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О. В. Пархоменко