ун. № 759/8503/14-а
пр. № 2-а/759/242/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2014 року Святошинський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді - Величко Т.О.
при секретарі - Самайда А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №800742 Територіального виборчого округу №219 у Святошинському районі м.Києва про зобов»язання вчинити певні дії, суд, -
В с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом до Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №800742 Територіального виборчого округу №219 у Святошинському районі м.Києва про зобов»язання вчинити певні дії про зобов»язання включити його до списку виборців на виборах Президента України. В обґрунтування позовних вимог посилається на ті обставини, що він фактично проживає за адресою АДРЕСА_2, знятий з реєстраційного обліку за адресою АДРЕСА_1 - 24.10.2013 року.
Розгляд справи проводиться у відповідності до ч.4 ст. 122 КАС України та ст. 173 КАС України.
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, згідно паспорту згідно паспорту серія НОМЕР_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 знятий з реєстраційного обліку за адресою АДРЕСА_1 - 24.10.2013 року
Відповідно до ст.8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» Виборчою адресою виборця є адреса його житла або місця перебування виборця чи інша адреса, що замінює адресу житла виборця, яка є підставою для віднесеннявиборця до відповідної виборчої дільниці.2. Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".3. Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.4. Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування).5. Виборчою адресою виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань.6. Виборчою адресою виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання(перебування).7. Виборча адреса виборця включає відомості, зазначені у пунктах 1 - 9, 11 (длявиборців, які проживають або перебувають в Україні) або пунктах 1, 2, 10 (длявиборців, які проживають або перебувають за межами України) цієї частини:1) країна проживання (перебування);2) регіон України, зазначений у частині другій статті 133 Конституції України, або субнаціональна адміністративно-територіальна одиниця (штат, провінція, земля тощо) іноземної країни проживання чи перебування;3) район або місто обласного (республіканського в Автономній Республіці Крим) значення, до складу якого входить населений пункт;4) населений пункт (місто, селище, село);5) вулиця (проспект, бульвар, площа, провулок, квартал, куток тощо);6) номер будинку;7) номер корпусу (крило будинку, блок, секція тощо);8) номер квартири (кімнати);9) поштовий індекс;10) поштова адреса виборця за правилами країни проживання (перебування);11) інші відомості, які визначають виборчу адресу.
Відповідно до ст. 6,7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.Для реєстрації особа або її законний представник подає:письмову заяву;документ, до якого вносяться відомості промісце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються:документ, що посвідчує особу законного представника;документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.Реєстрація місця проживання новонародженої дитини здійснюється також на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.
Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.Облік громадян України, які проживають за межами України, ведеться закордонними дипломатичними установами України в установленому Міністерством закордонних справ України порядку.У разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації протягом десяти днів.Надання органами реєстрації відомостей про місце проживання або місце перебування особи та інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбаченихзаконами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи.
Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:заяви особи або її законного представника;судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;свідоцтва про смерть;паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;інших документів, які свідчать про припинення:підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;підстав на право користування житловим приміщенням.Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.Разом із заявою особа подає:
документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються:документ, що посвідчує особу законного представника;документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Оцінюючи подані позивачем по справі докази та приймаючи до уваги, що виборча адреса виборця, визначається зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», позивач згідно паспорту серія НОМЕР_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та був знятий з реєстраційного обліку - 24.10.2013 року, інші відмітки про реєстрацію за іншою адресою відсутні, суд вважає що позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.8 Закону України «Про Державний реєстр виборців», ст. ст.6,7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» ст.ст. 122,160, 173 КАС України, суд, -
П о с т а н о в и в:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня її проголошення.
Суддя: Т.О. Величко