ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25 липня 2013 р. Справа № 909/847/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняка Б.П. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Релігійної громади Української Православної Церкви Київського Патріархату , с. Верхня , Калуського району , Івано-Франківської області
до відповідача: Верхнянської сільської ради Калуського району Івано-Франківської області
про: визнання права власності на нежитлову будівлю - церкву Собору Івана Хрестителя ;
визнання права постійного користування земельною ділянкою , на якій розташована будівля церкви по вул. Нова в с. Верхня Калуського району Івано-Франківської області загальною площею 0,0712 га.
без виклику представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Релігійна громада Української Православної Церкви Київського Патріархату , с. Верхня звернулась з позовом до Верхнянської сільської ради про визнання права власності на нежитлову будівлю - церкву Собору Івана Хрестителя ; визнання права постійного користування земельною ділянкою , на якій розташована будівля церкви по вул. Нова в с. Верхня Калуського району Івано-Франківської області загальною площею 0,0712 га.
Подана позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи: вжиття заходів досудового врегулювання господарського спору; відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів;сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; обставини, на яких грунтуються позовні вимоги.
Недодержання вимог статті 57 ГПК України щодо і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України, яка містить вичерпний перелік підстав повернення позовної заяви без розгляду.
Згідно приписів ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч.2 ст.44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено ставку судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; позовної заяви немайнового характеру 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п. 2.10. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", якщо в позовній заяві об'єднано вимоги як майнового , так і немайнового характеру судовий збір згідно з п. 3 ст. 6 Закону " Про судовий збір " підлягає сплаті як за ставками , встановленими для позовів майнового характеру , так і за ставками , встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру .
Як вбачається з позовної заяви, при звернені до суду позивачем заявлено дві вимоги майнового та немайнового характеру , а саме : визнання права власності на нежитлову будівлю - церкву Собору Івана Хрестителя та визнання права постійного користування земельною ділянкою , на якій розташована будівля церкви по вул. Нова в с. Верхня Калуського району Івано-Франківської області загальною площею 0,0712 га.
При цьому, до позовної заяви долучені квитанція № NOSGC45561 від 26.06.2013р. про сплату 2743, 00 грн. та квитанція № NOSGC37037 від 17.05.13р. про сплату 1720,50 грн. судового збору, які не можуть бути доказом сплати судового збору у встановленому порядку
При дослідженні судом матеріалів позовної заяви , встановлено , що згідно поданого висновку про вартість об"єкта оцінки ( Церква Собор Івана Хрестителя площею 154,76 кв. м. адреса : вул. Нова с. Вехня Калуський р-н Івано-Франківської області ) від 31.05.13р. ринкова вартість об"єкту оцінки становить - 446280 грн.
Згідно до п.п. 2.2.1. ч. 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно визначається з урахуванням вартості спірного майна , тобто як зі спору майнового характеру
За таких обставин , судовий збір за вимогу про визнання права власності на нежитлову будівлю - церкву Собору Івана Хрестителя згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та відповідно до висновку про вартість об"єкта оцінки від 31.05.13р. становить 8925,60 грн. (2% від 446280 грн. )
Враховуючи заявлені позовні вимоги Позивачу слід було сплатити судовий збір в сумі 10072,60 грн. ( 8925,60 грн. +1147 ,00 грн.)
Таким чином згідно приписів п. 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Допущені позивачем недоліки є підставою для повернення позовної заяви без розгляду.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст. 57, п. 4 ч. 1 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
повернути позовну заяву Вх. № 6856/13 від 22.07.2013 та додані до неї документи (в тому числі квитанція № NOSGC45561 від 26.06.2013р. про сплату 2743, 00 грн. та квитанція № NOSGC37037 від 17.05.13р. про сплату 1720,50 грн. судового збору ) Релігійній громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату , с. Верхня , Калуського району , Івано-Франківської області
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Гриняк Б.П.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
________________ Михайлюк А. С. 24.07.13