19 квітня 2013 року в приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8) відбулося чергове засідання Ради суддів України. Члени Ради суддів України заслухали інформацію Голови Державної судової адміністрації Руслана Кирилюка щодо стану прийняття та запровадження Інструкцій з діловодства та нормативного забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах. Як зазначив Руслан Кирилюк, «Державною судовою адміністрацією України розроблено проект Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим. До кінця 2013 року ми плануємо завершити розробку інструкцій з діловодства для судів усіх трьох юрисдикцій, що дасть змогу в подальшому говорити про їх об’єднання в єдину інструкцію з діловодства в суді», — додав Голова ДСА України.
Також Руслан Кирилюк доповів членам Ради суддів України щодо стану виконання рішень судів, ухвалених на користь суддів.
На засіданні було обговорено доповідь члена Ради суддів України, судді Верховного Суду України Галини Канигіної про вивчення питань унормування функціонування автоматизованої системи документообігу суду, зазначених у зверненнях Донецького та Житомирського апеляційних адміністративних судів.
Член Ради суддів України Володимир Погребняк ініціював питання про внесення змін до автоматизованої системи розподілу справ в частині реєстру судової кореспонденції. За підсумками обговорення члени Ради суддів України прийняли рішення вивчити дане питання комплексно, разом із Державною судовою адміністрацією України.
На своєму засіданні Рада суддів України розглянула проблему, що виникла у зв'язку із застосуванням нового Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, питання щодо безпідставного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо суддів за заявами громадян, які не згодні з прийнятими процесуальними рішеннями під час розгляду справ за їх участю. З проханням розглянути згадане питання, а також пропозицією знайти механізм його рішення до вищого органу суддівського самоврядування звернулася рада суддів загальних судів, до якої раніше з аналогічним питанням звернулися судді Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим. Рада суддів України прийняла рішення всебічно вивчити дану проблему із залученням до її обговорення представників інших рад суддів — господарських та адміністративних судів. Також Рада суддів України прийняла рішення звернутися до в. о. Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка з проханням доручити Судовій палаті у кримінальних справах ВСУ вивчити питання щодо безпідставного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо суддів і висловити свою правову позицію із цього питання. РСУ запропонувала залучити до обговорення цього питання суддівські колективи. Для цього Державній судовій адміністрації України доручено розіслати звернення суддів Євпаторійського міського суду АР Крим в усі місцеві та апеляційні суди.
Заступник голови Ради суддів України Раїса Ханова поінформувала учасників засідання про результати розгляду звернень громадян до вищого органу суддівського самоврядування впродовж 2012 року. Як повідомила доповідач, у порівняні з 2011 роком кількість звернень до Ради суддів України знизилась на 45 відсотків з 1908 до 866, серед яких 667 звернень надійшли від громадян, юридичних осіб та громадських організацій.
Також членами Ради суддів України розглянуто та підтримано кілька подань на заохочення суддів у відставці.
Відповідно до затвердженого графіка наступне засідання Ради суддів України відбудеться 24 травня 2013 року.