Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Як розселити аварійну «рукавичку»

    Як розселити аварійну «рукавичку»

    «Урядовий кур’єр» поцікавився, чому не зносять небезпечні для проживання будинки

    Скромна одноповерхова споруда за адресою вул. Старовільська, 28, розташована неподалік меморіального музею Короленка у Житомирі, вже кілька десятиріч привертає увагу своїм занедбаним виглядом. Ще у минулому столітті, за рік до Олімпіади-80, цей будинок визнали ветхим, у 2003-му надали будівлі статусу аварійної. Та свіжовипрана білизна, розвішана на подвір’ї напіврозвалюхи, переконує: в ній і досі живуть люди.

    Різні країни — різні нормативи

    За словами начальника житлового управління Житомирської міськради Світлани Пивоварової, у цьому колись восьмиквартирному будинку нині житловими залишились лише три квартири, в яких офіційно зареєстровані… 25 осіб! Номінально на кожного з них припадає по 2,8 кв. м житлоплощі, хоча досі чинний Житловий кодекс ще з часів УРСР передбачає учетверо більшу норму — по 13,65 кв. м.

    До речі, нині в країнах Євросоюзу навіть у місцях позбавлення волі на кожного ув’язненого припадає по 12 кв. м, а соціальний норматив для пересічних громадян майже вдвічі вищий — 25 кв. м. Причому, на відміну від держав СНД, фактичний рівень забезпеченості житлом на Заході значно перевищує нормативний і становить, наприклад, у Фінляндії — 33 кв. м, у Франції — 40.

    Радянський же норматив, на відміну від європейського, є не нижньою, а… верхньою межею. Тож мешканці аварійних будинків можуть претендувати на нові квартири у «межах 13,65 кв. м на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею у цьому населеному пункті»(пункт 53 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень). У Житомирі, зокрема, цей показник становить 7,5 кв. м на особу.

    «Знаменитий» будинок на Старовільській перетворюється на руїну. Фото автора

    Аварійну квартиру замінить гуртожиток

    Нескладно підрахувати, що для переселення 25 мешканців лише трьох(!) квартир аварійної будівлі потрібно майже 341 кв. м житлової площі. Це за нинішніх цін на нерухомість навіть економ-класу обійдеться не менше ніж у 3 млн гривень. Зрозуміло, що серед масиву п’ятиповерхівок «висотку» не збудуєш. І не кожен потенційний покупець того «місця під сонцем» погодиться віддати за право спорудження двоповерхового офіса щонайменше десяток упорядкованих помешкань. Тим більше, що нині значно простіше і дешевше перетворювати в кафе, магазинчики, салони краси викуплені квартири на перших поверхах багатоповерхівок.

    Отож не варто дивуватись, чому на перший погляд «ласа» земельна ділянка досі не зацікавила потенційних забудовників. Зате цілком реальною стала загроза обвалу вже давно аварійної будівлі прямо на голови її мешканців.

    —Там зареєстровано 25 осіб, — каже Світлана Пивоварова. — Та фактично живуть лише четверо. Решта — у найманих квартирах або у родичів, четверо дітей шкільного віку в інтернатах. На жаль, єдина альтернатива, яку може запропонувати міська влада, — це місця у цілком упорядкованому соціальному гуртожитку.

    От тільки самі переселенці побоюються, що надані їм «до отримання впорядкованої житлової площі кімнати для тимчасового проживання терміном до 1 року» стануть постійними помешканнями. А після знесення аварійного будинку їхня проблема втратить гостроту.

    Ці побоювання не безпідставні. Адже в Житомирі станом на 1 липня 2012 року у квартирній черзі перебувало 11953 громадяни, з яких 3569 мають право першочергового, а 3433 — позачергового отримання житла. Тимчасом як позаторік усім категоріям черговиків виділили аж… 11 квартир.

    Кошти виділяли в спішному порядку

    Особливо гостра проблема відселенців для Житомирщини, де, як на Одещині і Харківщині, частка ветхих і аварійних помешкань набагато вища від середньоукраїнського рівня. Наприклад, у Бердичеві його обсяг становить майже 20% площ житлового фонду.

    Ситуація, коли на відселення мешканців лише трьох квартир потрібно по 1 млн гривень, загрозлива для всіх без винятку. Жителі аварійних квартир, де, як у домі на Старовільській, вже давно відключене світло, а всі «зручності» — надворі, можуть узагалі не дочекатись переселення. Натомість цілі райони старих міст, зайняті, як, наприклад, у Житомирі і Бердичеві, малоповерховою забудовою ще дореволюційних (!) часів, поступово перетворюються на своєрідні гетто…

    Так, у Бердичеві вже були випадки, коли мешканців аварійних будинків спішно евакуйовували з осель, що починали руйнуватися прямо на очах. Кошти для термінового забезпечення цих людей новими квартирами виділялись цільовим призначенням з держбюджету. Хоч на відміну від стихійних лих і надзвичайних пригод обвал аварійної будівлі — явище цілком закономірне і прогнозоване.

    Натомість коментарі міських і обласних чиновників, відповідальних за стан ЖКГ, звелись до того, що забезпечення квартирами мешканців аварійного житлового фонду навіть за нині діючими «радянськими» нормами — непідйомне завдання для місцевих бюджетів і малоперспективне за рахунок інвесторів. Тим більше, що в останньому випадку вартість «переселенських» квартир закладатимуть у ціну квартир у новобудовах, які й без того надто дорогі для більшості наших співвітчизників. Та ще і в умовах, коли люди, які не мають права на пільги, опинились у категорії найбільш обділених. Бо нині працюючі сім’ї «непільговиків», напружуючись з усіх сил, збирають гроші, щоб купити квартиру. Та коштів вистачає на житло гіршої якості й меншої площі, ніж те, що отримують від держави безплатно бідніші люди.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.
    Консультации Адвоката
    Рекомендовано адвокатом

    Это Вас точно заинтересует

    С 1 января вводится продажа именных железнодорожных билетов

    «Укрзализныця» вернется к практике продажи именных билетов с целью предотвращения спекуляций. Об этом сегодня сообщил вице-премьер-министр Украины – министр инфраструктуры Борис Колесников.

    У Ирана по решению суда конфисковали небоскреб в Нью-Йорке

    Суд Нью-Йорка (США) постановил конфисковать офисный небоскреб на Манхэттене, владельцем которого, по данным властей, является правительство Ирана, сообщает Business Insider.

    Прошло обсуждение учредительных документов адвокатского самоуправления

    27 сентября 2012 года состоялось очередное заседание совместных рабочих групп по подготовке проектов документов адвокатского самоуправления на учредительный съезд адвокатов Украины, организованное ...

    Про результати проведеного у IV кварталі експрес-опитування, Державна митна служба України

    Начальникам митних органів Про результати проведеного у IV кварталі експрес-опитування З метою виконання розпоряджень Голови Служби від 05.09.2007 № 49/1-р та від 22.02.2008 № 26/1-р, а також з метою проведення оцінки ефективності роботи митних органів, виявлення та попередження можливих зловживань з боку їх працівників і вивчення громадської думки про стан дотримання законності в митній службі, в митних органах у IV кварталі 2012 року проведено анонімне експрес-опитування громадян, суб'єктів ЗЕД (перевізників), що перетинають митний кордон України, митних брокерів і декларантів.

    Адвокат по уголовным делам
    Об адвокате
    Добрый день!. Случайно набрел на этот интернет портал, чему сильно рад и доволен! С удовольствием сошлюсь на Вас на своей станичке!

    Этот портал просто офигенный. Чрезвычайно нужный и простой в пользовании интернет сайт.
    Статьи по уголовному праву
    Как выжить в тюремных условиях

    Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

    Сайт для заключённых

    Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

    Новости Адвоката
    Как уберечься от рейдеров

    Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

    Мошенники воруют деньги на свадьбах

    Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

    Свидание с интернета закончилось похищением...

    Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

    41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0