Досудебное следствие:

 • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
 • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
 • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
 • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
 • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
 • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

 • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
 • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
 • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
 • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
 • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
 • - изучение материалов уголовного дела и др..;
 • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

 • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
 • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
 • - подготовка и заявление ходатайств;
 • - заявления гражданского иска;
 • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
 • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Портрет Шевченка склали з понад сотні фрагментів

  Портрет Шевченка склали з понад сотні фрагментів

  У такий спосіб художниці вдалося донести своєрідне послання Кобзаря прийдешнім поколінням

  Малювати Тараса Шевченка таким, яким ми з дитинства його знаємо, не дуже складно. Але що більше вдивляється Надія Никифорова в його обличчя, постать, що більше заглиблюється в його філософський та поетичний світ, то менш упевненими стають її пензлі. Ні, він був не зовсім схожим на загальноприйнятий образ. Тобто загалом — звичайно, так. Але не завжди і не стільки. Бував він різним: і печальним, і задумливим, і заклопотаним, і радісним. Був закоханим. І завжди — світлим. Саме ця його особливість, як видається художниці, і є визначальною. Тому й у серії портретів, створених майстринею останнім часом, переважають світлі тони.

  Під пензлем Надії Никифорової автопортрет Тараса набув нового звучання. Фото автора

  Знайомий незнайомець

  Але як передати в кожному портреті світ, яким дихав, жив, яким страждав поет? Одного разу їй «прийшло»: потрібно сумістити власне риси Тараса й героїв та сюжети його творів. Та як це втілити на полотні? Ще і ще раз перечитувала «Кобзар». Гортаючи «Тризну», зрозуміла: поет усвідомлював, що він означає для історії, майбутнього. Її просто пронизував його погляд з-під лоба, який ніби вивчав художницю: чи зрозуміє? І вона не знітилася, не пішла протоптаною стежкою, а взялася за мозаїку, з якої й склався величний і філософічний образ самого Кобзаря.

  Хто він? Вразлива особистість і водночас велична постать, геній, душа якого болить від страждань простих людей, від брехні й облуди, і який бачив набагато далі за простого смертного…

  Образ, в основі якого лежить світлина 1861 року, виліплювався сам, поступово заповнюючи простір полотна і, власне, сам портрет, який складається зі 144 фрагментів! Спочатку, згадує Надія Яківна, розмальовувала окремо кожну «цеглинку». Коли все з’єднала, з’явилися додаткові ефекти від гри світла: один фрагмент ніби віддзеркалює його, а інший — поглинає. Аби досягти гармонії, довелося шукати компроміс, згладжувати ці ефекти.

  Вдивляюся в автопортрет юного Шевченка у виконанні Надії Никифорової. Знайомий незнайомець, обрамлений дитячими руками, збагачений образами, які пройшли крізь серце поета й талант художниці. Найперше вражає погляд, у якому переплелися й розум, і болісні драми з його власного життя. Кожна частинка портрета — ніс, чоло, підборіддя — переосмислені митцем, підказані самим Кобзарем асоціації — з героями та сюжетами його творів. Цей пошук характерний і для інших полотен на шевченківську тематику, яскраво оприявнений у триптихах «Жіноча доля», «Гайдамаки».

  Величезні полотна, з якими шанувальники недавно ознайомилися у вестибюлі черкаського театру, об’єднані спільною назвою «Посланіє». Художниці якимось дивовижним чином вдалося вичитати у творах поета та донести до його нащадків своєрідне звернення Тараса Шевченка до прийдешніх поколінь.

  — Тут не тільки заклик до єднання, — каже Надія Яківна, — тут протест проти насилля, хоч би як воно виявлялося — сфальшованими голосуваннями на виборах чи іншими облудними речами, які заводять суспільство у безвихідь.

  Приклад на все життя

  Великий земляк відіграв у житті Надії Яківни велику, можна сказати, визначальну роль. Коли навчалася в академії мистецтв у Ленінграді, часто відвідувала музей-квартиру Тараса Шевченка, любила побути наодинці з поетом. Та й самі життєві обставини майбутньої художниці чимось нагадували його долю. І не тільки тим, що народилася на Черкащині. Рано залишилася без батьків. Потрапивши до уманського сиротинця, не витримала голодного й холодного існування, втекла до рідної Верхнячки та оселилася в хаті покійної бабусі. Добрі люди допомогли оформити пенсію за батьків — 16 рублів за маму і 5 — за тата.

  Згодом мамина колега оформила опікунство. Після школи без вагань вирушила до Харкова вступати в художнє училище. Щоб якось протриматися у великому місті, підробляла на заводі. Вчилася на відмінно, часто при тьмяному світлі відкривала привезену з Верхнячки книжку «Шевченко-художник», подаровану першою вчителькою. Слова, мовлені тоді наставницею, і досі живі: «Запам’ятай, Надійко, ти будеш справжньою художницею». І вона, попри всі труднощі, старалася. А коли настав час обирати, де продовжити навчання, вирішила: звичайно, на берегах Неви, де колись жив Шевченко.

  Хіба це не найвище щастя — цілих шість років дихати тим самим повітрям, ходити у Літній сад, де часто бував і Тарас Григорович! Але ніколи, каже, не забувала, звідки вона родом.

  У Черкасах почала працювати в той період, коли відомий Данило Нарбут завершував свою кар’єру на посаді головного художника театру. Їй запропонували цю посаду. Після деяких вагань погодилася. Саме тут і розкрився її мистецький хист, саме тут заслуженій художниці України працюється з подвоєним натхненням, адже театр не тільки названо ім’ям геніального земляка — він втілює на сцені його твори, звертається до складної української історії.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
  Консультации Адвоката
  Рекомендовано адвокатом

  Это Вас точно заинтересует

  Про затвердження порядків розроблення, централізованого водопостачання та водовідведення, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 січня 2013 р. за № 97/22629 Про затвердження порядків розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення

  Про внесення змін та доповнень до Правил підключення електроустановок споживачів до спеціальної автоматики відключення навантаження (САВН), Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 листопада 2012 р. за № 1866/22178 Про внесення змін та доповнень до Правил підключення електроустановок споживачів до спеціальної автоматики відключення навантаження (САВН)

  Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2003 р. № 1315, Кабінет Міністрів України

  Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2003 р. № 1315 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести зміну до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2003 р. № 1315( 1315-2003-п ) "Про затвердження Додаткового протоколу до Угоди між урядами держав — учасниць Чорноморського Економічного Співробітництва про співпрацю у боротьбі зі злочинністю, зокрема організованою" (Офіційний вісник України, 2003 р., № 34, ст. 1829), виклавши абзац другий постановляючої частини в такій редакції:

  На Львівщині перекинувся автобус: є постраждалі

  Внаслідок ДТП травми отримали дві пасажирки, одна з яких росіянка.

  Адвокат по уголовным делам
  Об адвокате
  Спасибо Вам за этот огромный труд, который Вы делаете ежедневно для нас. Умнички!!!

  Огромное спасибо всем, кто работал над созданием сайта. Этот интернет портал,без всякого сомнения, сейчас - уникальный в своем роде. Здорово, что есть такие нужные интернет проекты. Этот сайт многофункционален в пользовании. На нем полезно проводить отдых - просто и быстро.
  Статьи по уголовному праву
  Как выжить в тюремных условиях

  Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

  Сайт для заключённых

  Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

  Новости Адвоката
  Как уберечься от рейдеров

  Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

  Мошенники воруют деньги на свадьбах

  Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

  Свидание с интернета закончилось похищением...

  Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

  41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0