Справа № 2-о-9/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2012 року Сумський районний суд Сумської області
під головуванням судді Куца В.І.
при секретарі Домненко Н.І.
з участю заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу за заявою
ОСОБА_1;
заінтересовані особи: виконком Зміївської міської ради Харківської області,
Битицька сільська рада Сумського району,
ОСОБА_2,
ОСОБА_3 та
ОСОБА_4,
про встановлення фактів, що мають юридичне значення: родинних відносин, належності правовстановлюючого документу та прийняття спадщини,
встановив:
Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просив встановити, що ОСОБА_5 є його рідною матір*ю, також, що технічний паспорт на ім*я ОСОБА_5 на ѕ частини домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 належить ОСОБА_5, та те що він належним чином прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 свої вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи виконкому Зміївської міської ради Харківської області до суду не з*явився, хоч належним чином був повідомлений про час розгляду справи у суді.
Представник заінтересованої особи Битицької сільської ради до суду не з*явився, від нього надійшла заява про розгляд справи без його участі. Проти заяви не заперечують.
Треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до суду також не з*явилися, від них надійшли письмові заяви про розгляд справи без їх участі, проти заяви не заперечують.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
В суді встановлено, що ОСОБА_1 є рідним сином ОСОБА_5.( а.с. 12), яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року ( а.с.5). Але прізвище матері помилково записано як «ОСОБА_5»замість вірного «ОСОБА_5»( арс. 12, 13, 14,15).
Також в технічному паспорті на житловий будинок АДРЕСА_1 прізвище одного із співвласників на російській мові записано «ОСОБА_5»( а.с.9-11).
Через розбіжності в написанні прізвища заявник не може належним чином оформити свідоцтво про право на спадщину, хоча фактично прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року ( а.с. 8), інші спадкоємці заяв про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подавали, тому необхідно встановити факт родинних відносин між заявником і померлою ОСОБА_5, також встановити, що технічний паспорт належить ОСОБА_5, і що ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину, після смерті матері ОСОБА_5
Керуючись ст..ст. 10, 11, 60, 212 215, 256 п.1.ч.1 та 259 ЦПК України
вирішив:
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Встановити факт належності правовстановлюючого документу, що технічний паспорт на ім.*я ОСОБА_5 на ѕ частини домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1, належить ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.
Суддя(підпис)
З оригіналом вірно:
СуддяВ.І.Куц