Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Про визнання протиправним та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Бистрик Г.М.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. ПОСТАНОВА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 823/1728/14 Головуючий у 1-й інстанції: Гарань С.М.

Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 год 20 хв

19 червня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Бистрик Г.М.,

суддів: Карпушової О.В., Оксененка О.М.,

при секретарі: Колотушко Г.О.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційними скаргами Черкаської міської організації Партії Вільних Демократів, відповідача Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області, третьої особи по справі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Черкаської міської організації Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання Солідарність» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом Черкаської міської партійної організації політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» до Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Черкаська міська організація Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Солідарність» про визнання протиправним та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

Черкаська міська партійна організація політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» звернулися в суд з адміністративним позовом до Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Черкаська міська організація Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Солідарність» про визнання протиправним та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 15 червня 2014 року вимоги позивача задоволено частково. Визнано незаконною та скасовано Постанову Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 10.06.2014 року № 9 б про встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі міста Черкаси. Зобов'язано Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області спростувати публікації у пресі або доведення до відома населення в інший спосіб повідомлення про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі відповідно до Уточненого протоколу Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі від 12.06.2014 року. Зобов'язано Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області повернути Придніпровській районній у місті Черкаси територіальній виборчій комісії Черкаської області Протокол про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради для внесення уточнень. Зобов'язано Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області повернути Соснівській районній у місті Черкаси територіальній виборчій комісії Черкаської області Протокол про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради для внесення уточнень. Зобов'язано Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області вчинити дії щодо встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі на підставі Уточнених протоколів про підсумки голосування у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради Придніпровської та Соснівської територіальних виборчих комісій Черкаської області. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, Черкаська міська організація Партії Вільних Демократів, відповідач Черкаська міська виборча комісія Черкаської області, третя особа по справі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Черкаської міської організації Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання Солідарність» подали апеляційні скарги, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, та постановити нове рішення, яким в задоволенні вимог позивача відмовити в повному обсязі.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду скасуванню, з прийняттям в скасованій частині нового рішення у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Згідно зі ст.198 ч.1 п. 4 та ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує постанову суду першої інстанції та приймає нове рішення, якщо встановить порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Апелянти свої вимоги обґрунтовують тим, що даний адміністративний позов подано неналежним позивачем, оскільки заявлені позовні вимоги жодним чином не впливають на кількість мандатів, які отримає позивач як політична партія. Вважають, що прийняття рішення по суті спору без залучення осіб, інтересів яких воно стосується, є суттєвим порушенням вимог процесуального законодавства. Крім того, зазначають, що на день прийняття судом оскаржуваного рішення всі стадії виборчого процесу були завершені, а тому повернення до стадії складання уточнених протоколів про підсумки голосування суперечитиме вимогам Закону, оскільки засідання територіальних виборчих комісій після встановлення результатів головування припиняються, а можливість їх відновлення не передбачена положеннями чинного законодавства. Наголошували на тому, що уточнення протоколів районних виборчих комісій як дія можливі лише на стадії прийняття міською виборчою комісією протоколів від районних територіальних виборчих комісій, а ця стадія виборчого процесу завершилася 25-27 травня 2014 року. Більше того, визначеною законом процедурою уточнення передбачена можливість внесення виправлень, усунення помилок чи неточностей, і питання визнання недійсними (чи скасування такого визнання) виборів на певних дільницях в межах такої процедури не вирішуються.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що Черкаською міською виборчою комісією порушенні вимоги Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а також положення пункту 6 роз'яснення ЦВК, оскільки остання зобов'язана була встановлювати результати виборів до Черкаської міської ради по багатомандатному виборчому округу лише на підставі протоколів Соснівської та Придніпровської районних у місті Черкаси виборчих комісій Черкаської області. Крім того, відповідач не наділений за законом повноваженнями розглядати протоколи та іншу виборчу документацію дільничних виборчих комісій та здійснювати повторний підрахунок голосів.

З матеріалів справи вбачається, що 10.06.2014 року Черкаська міська виборча комісія Черкаської області прийняла постанову № 9 б про встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі міста Черкаси на підставі протоколів Соснівської та Придніпровської районних у м. Черкаси територіальних виборчих комісій Черкаської області про підсумки голосування по виборах депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі враховуючи визнання Черкаською міською виборчою комісією Черкаської області недійсними результатів виборів на виборчих дільницях № 710984, 711019, 711038, 711083, 711087.

Черкаська міська виборча комісія 12.06.2014 року встановила результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, про що склала відповідний протокол.

Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10.07.2010 року визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» виборчий процес визначено як здійснення суб'єктами, переліченими у ст. 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. Проміжним етапом виборчого процесу є підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Статтею 77 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» регламентовано втановлення результатів виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Згідно ч. 1 ст. 77 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування по виборах депутатів відповідної ради не пізніш як на п'ятий день з дня місцевих виборів установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

Положеннями Закону України «Про Центральну виборчу комісію», визначено повноваження Центральної виборчої комісії, зокрема, приймає обов'язкові для виконання всіма суб'єктами виборчого процесу, установами, підприємствами, організаціями, а також органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами роз'яснення з питань застосування цього Закону.

Постановою Центральної виборчої комісії від 26.05.2014 року №746 затверджено «Роз'яснення щодо деяких питань встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів міської ради та міського голови в містах з районним поділом».

Пунктом 6 зазначеного роз'яснення ЦВК встановлено, що міська виборча комісія відповідно до частин першої - десятої статті 77 Закону на підставі протоколів районних у місті виборчих комісій про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі в межах відповідних територіальних округів (у тому числі з позначками «Уточнений») встановлює результати виборів депутатів міської ради в багатомандатному виборчому окрузі. При цьому процедура приймання і розгляду протоколів та іншої виборчої документації дільничних виборчих комісій, встановлена статтею 75 Закону, міською виборчою комісією не застосовується, протоколи про підсумки голосування з виборів депутатів міської ради та міського голови не складаються.

Згідно норми ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2014 року, що набрала законної сили встановлено наступні обставини.

Протокол Придніпровської районної у місті Черкаси територіальної виборчої комісії про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради складений і підписаний відповідною комісією 28 травня 2014 року.

Соснівською районною у місті Черкаси ТВК відповідний протокол датований 30 травня 2014 року.

Черкаською міською виборчою комісією Черкаської області 03 червня 2014 року, були визнані недійсними результати голосування на виборчих дільницях №№ 710984, 711019, 711038, 711083 та 711087, про що винесені відповідні постанови. Дві з них, по виборчих дільницях № 711083 та № 710984 були скасовані в судовому порядку (рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 06.06.2014 року, залишене без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 червня 2014 року).

Здійснюючи визначені законом повноваження, Черкаська міська виборча комісія Черкаської області своєю постановою № 9 б від 10 червня 2014 року вирішила встановити результати виборів депутатів міської ради на підставі протоколів Соснівської та Придніпровської районних у м. Черкаси територіальних виборчих комісій про підсумки голосування по виборах депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі, враховуючи визнання недійсними Черкаською міською виборчою комісією Черкаської області виборів на виборчих дільницях №№ 710984, 711019, 711038, 711083 та 711087.

Жодних дій з переліку, визначеного абз 4 п. 6 Роз'яснень № 746, тобто дій щодо приймання і розгляду протоколів та іншої виборчої документації відповідачем не вчинялося, здійснення повторного підрахунку голосів не відбувалося.

При цьому правових підстав до неврахування чинних на той час постанов Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 03.06.2014 року про визнання недійсними голосування на виборчих дільницях №№ 710984, 711019, 711038, 711083 та 711087, не було, як і не існувало такого, що набрало законної сили, судового рішення про скасування двох із них.

Результати виборів депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі були встановлені Протоколом Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 10.06.2014 року, який у встановленому законом порядку протиправним не визнавався та не скасовувався.

Чинним законодавством України (ст. 77 Закону №2487-V, Роз'яснення № 746) взагалі не передбачена можливість уточнення протоколу про встановлення результатів виборів, на відміну від протоколу про встановлення підсумків голосування (ч.ч. 4, 5 ст. 75 Закону №2487-V), не визначена форма такого уточненого протоколу, не встановлені наслідки її недотримання. Водночас не містить законодавство і визначення порядку усунення неточностей, внесення виправлень до відомостей, що зазначені у протоколі про встановлення результатів виборів.

Протоколи Соснівської та Придніпровської районних в м. Черкаси територіальних виборчих комісій про підсумки голосування по виборах депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі від 30 та 28 травня 2014 року відповідно, є чинними, ніким не оскаржувалися на не скасовувалися. Встановлені законом присічні строки звернення до суду із вимогами щодо їх зміни, уточнення чи скасування спливли, і поновленню не підлягають. Соснівська та Придніпровська районні в місті Черкаси територіальні виборчі комісії є окремими суб'єктами владних повноважень, щодо рішень яких суд першої інстанції вирішив позовні вимоги, не залучивши їх до участі у справі та не надавши можливості реалізувати право на судовий захист.

Предметом судового розгляду в даній справі є постанова Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 10.06.2014 року № 9 б, інші вимоги позивача є похідними від первинної вимог.

Київський апеляційний адміністративний суд не вбачає можливості надавати правову оцінку постанові Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 10.06.2014 року № 9 б про встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі міста Черкаси, оскільки дані обставини вже встановлені у відповідному рішенні Київського апеляційного адміністративного суду від 18 червня 2014 року, що набрало законної сили, та в даному випадку не доказуються.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується із доводами апеляційних скарг, у зв'язку з чим постанова суду в частині задоволення вимог позивача підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову у задоволенні вимог позивача.

Керуючись ст.ст. 160, 172, 177, 198, 202, 206 КАС України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційні скарги Черкаської міської організації Партії Вільних Демократів, відповідача Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області, третьої особи по справі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Черкаської міської організації Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання Солідарність» - задовольнити частково.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15 червня 2014 року в частині задоволення вимог позивача - скасувати.

В скасованій частині ухвалити нове рішення, яким в задоволенні вимог позивача Черкаської міської партійної організації політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» до Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Черкаська міська організація Політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Солідарність» про визнання незаконною та скасування постанови Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 10.06.2014 року № 9 б про встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі міста Черкаси, зобов'язання Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області спростувати публікації у пресі або доведення до відома населення в інший спосіб повідомлення про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі відповідно до Уточненого протоколу Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області про результати виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі від 12.06.2014 року, зобов'язання Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області повернути Придніпровській районній у місті Черкаси територіальній виборчій комісії Черкаської області Протокол про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради для внесення уточнень, зобов'язання Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області повернути Соснівській районній у місті Черкаси територіальній виборчій комісії Черкаської області Протокол про підсумки голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради для внесення уточнень, зобов'язання Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області вчинити дії щодо встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі на підставі Уточнених протоколів про підсумки голосування у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Черкаської міської ради Придніпровської та Соснівської територіальних виборчих комісій Черкаської області - відмовити.

В іншій частині постанову суду залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя: Бистрик Г.М.

Судді: Карпушова О.В.

Оксененко О.М.

Головуючий суддя Бистрик Г.М.

Судді: Карпушова О.В.

Оксененко О.М.

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Президент Сирии объявил об амнистии для всех, кроме повстанцев, – СМИ

Президент Сирии Башар Асад объявил всеобщую амнистию. Об этом сообщило сегодня сирийское государственное телевидение, – передает «Радио свобода».

Польща обіцяє допомогу. За умови чесних виборів

Президент Польщі прибув із дводенним державним візитом до нашої країни на запрошення глави Української держави. Сторони відзначили покращення діалогу завдяки спільній підготовці та успішному ...

Массовые мероприятия в Киеве прошли без нарушений

Мероприятия в столице, по случаю празднования Дня освобождения Украины от фашистских захватчиков, прошли без нарушений общественного порядка.

Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Азарова М.Я., Верховна Рада України

ПОСТАНОВА  Верховної Ради України Відповідно до пункту 1 частини другої статті 81 Конституції України( 254к/96-ВР ) Верховна Рада України постановляє:

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Сайт - обалденный. Благодарю. Без всякого сомнения полезный и удобный интернет проект.

Чувствуется истинная забота о пользователях. Благодаря интересному интернет порталу я, наконец-то, надумался купить отдельную линию.
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0