Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Про визнання дій протиправними та скасування розпорядження щодо утримання переплати до пенсії - Святошинський районний суд міста Києва - Чала А. П.

  1. ПОСТАНОВА
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/10611/14-а

пр. № 2-а/759/319/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2014 року Святошинський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді - Чалої А.П.,

при секретарі - Котляр Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва

про визнання дій протиправними та скасування розпорядження щодо утримання

переплати до пенсії, -

В с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва та просила визнати дії відповідача щодо утримання переплати в розмірі 20% від її щомісячної пенсії на підставі розпорядження о/р 188290 від 21.01.2014р. протиправними та скасувати розпорядження о/р 188290 від 21.01.2014р. про утримання переплати пенсії в сумі 2 610 грн. 18 коп. в розмірі 20% пенсії щомісячно до повного погашення, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що є пенсіонером за віком та перебуває на пенсійному обілку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва з 1992р., де отримує пенсію знідно Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування». 23.01.2014р. нею було отримано повідомлення відповідача від 20.01.2014р., де вказано, що на підставі ст.50 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування» у зв*язку із несвоєчасним повідомленням про працевлаштування, виникла переплата пенсії та індексації за період з 01.04.2009р. по 31.12.2013р. в сумі 2 610 грн. 18 коп., яка згідно з розпорядженням начальника управління буде відраховуватись по 20% від розміру пенсії до повного погашення. Вважає, що такі дії відповідача є протиправними, а вказане розпорядження підлягає скасуванню, оскільки 25.02.2009р. була зареєстрована як фізична особа-підприємець, а вже 27.04.2009р. подала заяву про припинення підприємницької діяльності і саме з 27.04.2009р. тривала ліквідаційна процедура, будь-яких доходів від підприємницької діяльності вона не отримувала, зловживань або подання недостовірних даних відповідачу не вчиняла, а тому вважала, що підстав для утримання з її пенсії коштів як переплати є безпідставним. Просила задовольнити адміністративний позов на підставі ст.ст. 104-106 КАС України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 адміністративний позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, а також на те, що відповідачу було відомо про реєстрацію її як приватного підприємця, оскільки свідоцтво на право зайняття підприємницькою діяльністю вона отримувала офіційно, інформувала про це податкові органи і ця інформація є відомосю та доступною для відповідача, в квітні 2009р. повідомила останнього про своє рішення припинити підприємни цьку діяльність, вважала, що значення для розміру її пенсії має виключно питання отримання нею доходу від підприємницької діяльності, а не сам факт реєстрації як приватного підприємця. Крім цього, позивачка вказала, що про відрахування з її пенсії їй стало відомо 23.01.2014р., а тому строків звернення до адміністративного суду вона не пропустила.

Предстанвик відповідача проти позову заперечував, посилаючись на його необґрунтованість і безпідставність, а також пояснив про те, що особа вважається працюючою з часу внесення відомостей про неї до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і до виключення стосовно цієї особи таких відомостей з Реєстру не залежно від отримання заробітку або доходу. Позивачка в порушення ст.102 Закону України «Про пенсійне забезпечення» не повідомила орган, що призначив їй пенсію, про обставини, які впливають на розмір пенсії, в даному випадку, про отривання свідоцтва на право зайняття підприємницькою діяльністю, а тому за час перебування позивачки у відповідному статусі приватного підприємця, до її пенсії нараховувались доплати та індексація як непрацюючому пенсіонеру в той проміжок часу, коли позивачка не мала права на ці нарахування, а тому вважав, що надмірно нараховані і отримані позивачкою кошти підлягають стягненню з неї на підставі ст.50 Закону України «Про загальообов*язкове державне пенсійне страхування».

Розглянувши справу в межа заявлених позовних вимог, заслухавши пояснення позивачки, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне в задоволенні адміністративного позову відмовити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 7 - копія паспорту) і перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальообов*язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 8 - копія пенсійного посвідчення), на якому є текст попередження пенсіонера про обов*язок повідомляти орган соціального забезпечення про влаштування на роботу та про зміни в складі сім*ї.

В матеріалах справи є повідомлення ОСОБА_1 Управлінням Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва від 20.01.2014р. про те, що на підставі ст.50 «Про загальообов*язкове державне пенсійне страхування» та у зв*язку із несвоєчасним повідомленням нею про працевлаштування, виникла переплата пенсії та індексація за період з 01.04.2009р. по 31.12.2013р. в сумі 2 610 грн. 18 коп., яка згідно розпорядження начальника управління буде відраховуватись з 01.02.2014р. по 20% від розміру пенсії до повного погашення (а.с. 9 - копія повідомлення).

Як вказувала позивачка, копію зазначеного вище повідомлення вона отримана 23.01.2014р., а з даним адміністративним позовом звернулась до суду 18.06.2014р., тобто, в межах шестимісячного строку, передбаченого ст.99 КАС України.

Розпорядженням начальника Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва о/р 188290 від 21.01.2014р. вирішено утримувати з пенсії ОСОБА_1 виниклу з вини пенсіонера переплату в розмірі 2 610 грн. у зв*язку із несвоєчасним повідомленням про працевлаштування по 20% щомісячно до повного погашення (а.с. 10 - копія розпорядження).

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_1 була зареєстрована як фізична особа-підприємець 25.02.2009р., а датою припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем є 14.04.2014р. (а.с. 43-44 - витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

Вказані обставини підтверджуються документами, наданими позивачкою, а саме: описом документів, що надаються фізичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення рішення фізичної особи про припинення підприємницької діяльності» від 27.04.2009р. (а.с. 11 - копія), інформацією про відсутність заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов*язкове державне пенсійне страхування та страхових коштів до фондів соціального страхування від 11.04.2014р. (а.с. 12 - копія), довідкою ДПІ у Святошинському рйоні ГУ Міндоході у м.Києві від 24.03.2014р. (а.с. 13 - копія), довідкою ДПІ у Святошинському районі м.Києва від 18.10.2011р. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичної особи-підприємця ОСОБА_1» (а.с. 14-17 - копія), довідкою ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м.Києві від 21.03.2014р. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2011р. по 21.03.2014р., дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівникамми, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов*язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011р. по 21.03.2014р. (а.с. 18-24 - копія), з якої вбачається, що за період з 01.01.2011р. по 21.03.2014р. фізична особа-підприємець ОСОБА_1 відповідно до наданих на перевірку документів діяльність не здійснювала, доходів не отримувала, заявою про припинення платника податків за формою №8-ОПП від 27.04.2009р. (а.с. 42 - копія заяви).

Відмовляючи в адміністартивному позові, суд виходив з наступного.

Частиною 3 ст.42 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов*язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов*язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов*язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов*язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України №198 від 28.03.2009р. «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» встановлено у 2009р. з 1 квітня підвищення до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам у розмірі 7,5 гривні, збільшуючи його з 1 липня - до 14,2 грн., а з 1 жовтня - до 28,4 грн.

Підвищення здійснюється незалежно від дати призначення (перерахунку) пенсії (щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги) непрацюючим особам, а особам, які одержують пенсію (державну соціальну допомогу) на дітей та/або недієздатних осіб - незалежно від одержуваного доходу.

Зі змісту наведених норм вбачається, що підвищення до пенсії, передбачене Постановою Кабінету Міністрів України №198 від 28.03.2009р. стосується виключно непрацюючих пенсіонерів.

Як встановлено судом, позивачці нараховувалась та виплачувалась пенсія відповідно до Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування».

Частиною 1 ст.102 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що пенсіонери зобов*язані повідомляти орган, що призначає пенсії, про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати.

Відповідно ст.103 вказаного вище Закону, суми пенсії, надміру виплачені пенсіонерові внаслідок зловживань з його боку (в результаті подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі членів сім*ї тощо), стягуються на підставі рішень органу, що призначає пенсії.

Вищенаведена норма права кореспондує також з приписами частини 1 ст.50 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування», якою, зокрема, встановлено, що суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Судом встановлено і цієї обставини сторони не заперечували, що ОСОБА_1 не повідомила Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва про те, що з 25.02.2009р. проведена державна реєстрація її як приватного підприємця і ця обставина й була підставою для прийняття відповідачем оспорюваного ОСОБА_1 розпорядження о/р 188290 від 21.01.2014р.

Відповідно до пункту 3.8.1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №97 від 28.05.2004р., підприємець - це фізична особа, яка є громадянином України, іноземним громадянином, особою без громадянства, що здійснює підприємницьку діяльність. Громадянин визнається суб*єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи. Громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов*язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення .

Тобто, особа вважається підприємцем, якщо вона пройшла державну реєстрацію як підприємець.

Згідно ст.46 Закону Україна «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі прийняття фізичною особою-підприємцем рішення про припинення підприємницькою діяльності.

Частиною 3 цієї статті передбачено, що фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиною державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця .

З наведеного випливає, що особа вже не вважається підприємцем коли є запис про державну реєстрацію припинення. І навпаки, якщо особа-підприємець знаходиться в стадії закриття, він не позбавляється статусу страхувальника тому вважається працюючим.

Законом України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що загальнообов*язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: фізичні особи - суб*єкти підприємницької діяльності. Дані застраховані особи є страхувальниками.

Аналізцючи вказані вище правові норми, суд приходить до висновку, що в період часу з 25.02.2009р. по 14.04.2014р. позивачка ОСОБА_1 була підприємцем, не була позбавлена статусу застрахованої особи, а тому вважалась працюючою, у зв*язку із чим не мала права на отримання підвищення до пенсії, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України №198 від 28.03.2009р., яке стосується виключно непрацюючих пенсіонерів.

Оціюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, суд приходить до висновку, що відповідач відповідно до частини 2 ст.71 КАС України довів правомірність свого розпорядження о/р 188290 від 21.01.2014р., у зв*язку із чим адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 7-12, 69-71, 99, 159-163 КАС України, суд, -

П о с т а н о в и в:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва про визнання дій протиправними та скасування розпорядження щодо утримання переплати до пенсії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови суду.

Суддя:

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Для однієї людини круїз на катері закінчився смертю, ще для 14-х — травмами

Уже не раз доводилося чути, як катери та скутери стають причиною каліцтва відпочивальників. Бездумно гарцюючи на морських хвилях, власники цих плавзасобів переймаються лише адреналіном та грошима.

Про внесення змін до персонального складу Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України, Вищий адміністративний суд України

Про внесення змін до персонального складу Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України Заслухавши інформацію секретаря Пленуму Вищого адміністративного суду України Смоковича М.І. про внесення змін до персонального складу Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України( v0003760-13 ), затвердженого постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 25 лютого 2013 року № 3, зі змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 9, відповідно до пункту 7 частини другої статті 36 Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VI( 2453-17 ) "Про судоустрій і статус суддів" Пленум Вищого адміністративного суду України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Экс-директору ГП «Армия Украины» за служебную халатность грозит 5 лет лишения свободы

Львовская прокуратура по надзору за соблюдением законов в военной сфере Западного региона Украины передала в суд обвинительное заключение в уголовном производстве в отношении бывшего директора ...

Владимир Высоцкий заявил о претензиях на пост председателя Национальной ассоциации адвокатов Украины

Председатель Высшей квалификационной комиссии адвокатуры при Кабинете Министров Украины Владимир Высоцкий намерен бороться за должность председателя Национальной ассоциации адвокатов Украины ...

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Большущее спасибо творцам этого портала!!! Он на самом деле - находка! Всё просто отлично!!! Дерзайте!

Всем большое спасибо. Ваш портал сейчас - единственный в своем роде. Здорово, что есть такие нужные интернет сайты. Этот портал весьма прост в пользовании. На нем здорово отдыхать - просто и быстро.
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0