Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Про скасування Постанови № 1576 від 01 - Київський апеляційний адміністративний суд - Пилипенко О.Є.

  1. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/6382/14 Головуючий у 1-й інстанції: Гарник К.Ю. Суддя-доповідач: Пилипенко О.Є.

УХВАЛА

Іменем України

16 травня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Пилипенко О.Є.

суддів - Глущенко Я.Б. та Шелест С.Б.,

при секретарі - Грабовській Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Київської міської виборчої комісії, Голови Київської міської виборчої комісії Городиського В.А. про скасування Постанови № 1576 від 01.05.2014 року, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

14 травня 2014 року об 11:15 год. ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Київської міської виборчої комісії, голови Київської міської виборчої комісії Городиського В.А., в якому просив скасувати постанову Київської міської виборчої комісії № 1576 від 01 травня 2014 року «Про відмову в реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі» та надати можливість у поданих позивачем документах.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2014 року адміністративний позов залишено без розгляду.

Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2014 року та ухвалити нове рішення про визнання протиправною та скасувати постанову Київської міської виборчої комісії № 1576 від 01 травня 2014 року «Про відмову в реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі», зобов'язати Київську міську виборчу комісію зареєструвати ОСОБА_2 кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 48 на позачергових виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року.

Під час судового засідання ОСОБА_2 підтримав свою апеляційну скаргу та просив суд її задовольнити з підстав, викладених в ній.

Відповідачі - Київська міська виборча комісія, Голова Київської міської виборчої комісії Городиський В.А. у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце слухання справи повідомленні належним чином, про причини неявки суду не повідомлялось.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2014 року - без змін, виходячи з наступного.

Строк подання позовної заяви у виборчому спорі, строк розгляду такої справи, строк для подання апеляційної скарги та граничний строк розгляду справи визначається згідно з особливостями, встановленими статтями 172 - 179 Кодексу адміністративного судочинства України.

На обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 103 Кодексу адміністративного судочинства України також передбачено, що строки, встановлені цими статтями, обчислюються календарними днями і годинами та починаються з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Відповідно до частини 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву до адміністративного суду щодо вирішення виборчого спору може бути подано у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності. Так, з матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова № 1576 «Про відмову у реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі» Київською міською виборчою комісією була прийнята 01 травня 2014 року, а отже, на підставі норм ст.. 172 - 177 Кодексу адміністративного судочинства України, перебіг строку для оскарження рішення розпочався 02 травня 2014 року.

Натомість, відповідно до відмітки служби діловодства суду, ОСОБА_2 звернувся із адміністративним позовом до суду 14 травня 2014 року о 11:15 год., тобто з пропуском строку встановленого частиною 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Варто зазначити, що вимогами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено поновлення строку звернення до суду, а відтак заявлене клопотання позивачем про поновлення пропущеного 5-ти денного строку подачі позовної заяви не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до частини 5 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено.

За цих же підстав колегія суддів вважає обгрунтованим не застосовування судом першої інстанції і вимог статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України щодо визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, оскільки законодавцем визначено особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму, та наслідки їх порушення.

При цьому, посилання позивача на отримання спірного рішення лише 12 травня 2014 року не приймаються колегією суддів до уваги, оскільки відповідно до частини 5 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено.

Пунктом 8 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 1 листопада 2013 року № 15 «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» зазначено, що позовні заяви, подані пізніше вказаних граничних строків, залишаються без розгляду (ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України). Строки подання позовних заяв щодо виборчих спорів є абсолютними і їх не може бути поновлено (ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України), в тому числі незалежно від того, коли позивач дізнався про прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності. За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було вірно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам. В зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2014 року - без змін.

Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 173, 179, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254, КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.

Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя О.Є.Пилипенко

Судді Я.Б. Глущенко

С.Б. Шелест

Головуючий суддя Пилипенко О.Є.

Судді: Глущенко Я.Б.

Шелест С.Б.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Крути педалі!

Жителі великих українських міст фактично щодня стикаються з дуже неприємною проблемою: як дістатися до місця роботи вранці, а ввечері домівки з відносним комфортом та швидкістю, а головне не ...

Про затвердження Типового договору про організацію надання транспортних послуг з перевезень міським електричним транспортом та внесення змін до Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом, Кабінет Міністрів України

Про затвердження Типового договору про організацію надання транспортних послуг з перевезень міським електричним транспортом та внесення змін до Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом

Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2012 рік, Кабінет Міністрів України

Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2012 рік 1. Відповідно до частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України( 2456-17 ) здійснити у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2012 рік у загальному фонді державного бюджету( 4282-17 ), перерозподіл видатків споживання у сумі 1708,9 тис. гривень, у тому числі на оплату праці — 729, 9 тис. гривень, комунальних послуг та енергоносіїв — 714,1 тис. гривень, шляхом зменшення їх обсягу за програмою 2304010 "Керівництво та управління у сфері санітарно-епідеміологічної служби" та збільшення їх обсягу за програмою 2301250 "Державний санітарно-епідеміологічний нагляд, дезінфекційні заходи та заходи по боротьбі з епідеміями".

Щоб не потрапити у квартирну халепу

Заставна нерухомість, яка перебуває у власності банків, останнім часом дуже цікавить наших громадян. І це цілком зрозуміло ціни на такі квартири наразі в середньому на 1015% нижчі, ніж на ринку. ...

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Этот интернет портал здоровский! работал на нем довольно чуть ли не по три раза на день. Думаю, что этот интернет портал ожидает хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими трудами чаще! Действуйте!

Да, тут много полезной информации.
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0