ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/6245/13-ц
провадження № 2/753/4134/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" вересня 2013 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Дубаса В.А.,
при секретарі: Ридзель О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулась із позовною заявою до Дарницького райсуду м.Києва про розірвання шлюбу зареєстрованого у лютому 2010 року, посилаючись на те, що шлюбно-сімейні відносини з відповідачем у неї припинились, спільне життя не склалось, спільного господарства сторони не ведуть, тому вважає, що шлюб зберегти неможливо. Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У судове засідання позивач не з'явилась, однак подала до суду заяву про розгляд справи без її особистої участі, позовні вимоги просила задовольнити.
Відповідач у судове засідання також не з'явився, проте подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позову не заперечував.
Суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності сторін.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст.ст. 21, 24 Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі зареєстрованому 20 лютого 2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м.Києві (актовий запис №58). Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно з ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що примирення сторін не можливе, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити як інтересам сторін, так і інтересам малолітньої дитини, заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка, після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їх дитини, тому шлюб між сторонами необхідно розірвати.
Відповідно до ст.113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Позивач не просила суд про відновлення їй дошлюбного прізвища.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 130, 174, 208, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 21, 24, 105, 110-112, 113 Сімейного Кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 20 лютого 2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Дарницького районного управління юстиції у м.Києві (актовий запис №58) між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - розірвати.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ В.А. ДУБАС