ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
02.06.14
№ 910/10380/14
Суддя Отрош І.М., розглянувши
позовну заяву Міністерства оборони України
до ТОВ "Проксіма"
про визнання недійсними договорів та зобов'язати повернути нерухоме майно
ВСТАНОВИВ:
28.05.2014 до Господарського суду м. Києва надійшла позовна заява Міністерства оборони України з вимогами до ТОВ «Проксіма» про визнання недійсними договору про пайову участь у будівництві житла № 31/12-04п від 31.12.20114 та угоди від 12.01.2005 № 141/01-05 про передечу прав до уього договору, а також про зобов'язання повернути нерухоме майно, що отримане відповідачем під охорону згідно акту приймання-передачі від 16.10.2006.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд прийшов до висновку щодо необхідності повернення позовної заяви без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.
Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків за його наявності.
Згідно з частиною 1 статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування.
Найменування юридичної особи - це її ідентифікуюча ознака. Найменування складається з двох частин: організаційно - правової форми і назви. Назва це індивідуальна частина найменування.
Фактично у позовній заяві не вказано повного найменування відповідача (ТОВ «Проксіма»), оскільки при вказанні організаційно - правових форм юридичних осіб застосовані скорочення: "ТОВ", а також у позовні заяві не зазначено ідентифікаційного коду суб'єкта господарської діяльності відповідача, відтак, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України позовна заява і додані до неї документи повертаються позивачу без розгляду.
Відповідно до пункту 3 частини статті 63 Господарського процесуального кодексу України суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Відповідно до частини 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 “Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації” (затверджена Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів “згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту підпис, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи
Судом встановлено, що надані ксерокопії документів належним чином не засвідчені, оскільки деякі відмітки про засвідчення копій не містять слів “згідно з оригіналом”, дати засвідчення копії, назви посади та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, а тому не можуть бути сприйняті судом в якості належних доказів в розумінні ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись п. 2, 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву та додані до неї матеріали повернути без розгляду.
Суддя І.М. Отрош