Вартові доріг та телеглядачі державного телеканалу «Буковина поспілкувались у прямому ефірі програми «Реалії» на тему безпеки дорожнього руху.
Гості Чернівецької державної телерадіокомпанії — тимчасово виконуючий обов’язки начальника УДАІ УМВС України в Чернівецькій області полковник міліції Вадим Сушинський, старший інспектор з особливих доручень УДАІ Анатолій Дронь та інспектор УДАІ Василь Душинський — представили телевізійній аудиторії цьогорічні результати роботи ДАІ Буковини, розповіли про актуальні проблеми в сфері безпеки дорожнього руху, відповіли на численні питання громадян.
За словами Сушинського, завдяки профілактичним заходам вдалось дещо стабілізувати ситуацію на автодорогах області. Зокрема, по кількості ДТП з потерпілими спостерігається зниження майже на 11% (162 ДТП у минулому році і 134 у нинішньому).
Відповідаючи на пропозицію одного з телеглядачів щодо активнішого поповнення бюджет за рахунок штрафів, накладених на водіїв, полковник Сушинський зазначив, що ця сума сьогодні становить понад чотири мільйони гривень. Однак, зауважив він, суть не у збільшенні кількості оштрафованих, а у профілактиці, попередженні правопорушень на автошляхах, над чим і працює Буковинська автоінспекція.
Безпеку дорожнього руху забезпечують 260 працівників ДАІ. Обмежена кількість особового складу дає можливість одночасно працювати у Чернівцях лише трьом нарядам дорожньо-патрульної служби, один з яких, фактично, постійно займається оформленням дорожньо-транспортних пригод. Тому зауваження телеглядачів ,які ремствували на те, що автоінспекція недостатньо бореться в обласному центрі з порушеннями правил паркування, з одного боку справедлива, а з іншого проблема загострюється і відсутністю належної кількості екіпажів ДАІ, і інфраструктурними особливостями старого міста, де питання парковок є комплексним, потребує адекватних рішень місцевої влади і, звичайно ж, коштів.
Державтоінспекція впроваджує сучасні технології стеження за дорожнім рухом, що підвищує інтенсивність контролю за його безпекою. На дорогах державного значення запроваджено використання приладів типу «Гарпун» та «Трукам»,розміщених у антивандальних ящиках. Через Інтернет-мережу дані передаються на ноутбуки екіпажів ДПС. Це, зокрема, допомагає виявляти тих, хто перевищує встановлену швидкість.
В області сім місць концентрації ДТП, з яких шість у Чернівцях. Встановлено п’ять камер відео спостереження, які у цілодобовому режимі здійснюють нагляд за дорожнім рухом. Збільшення кількості відеокамер — одна з технологічних перспектив у роботі ДАІ.
Гості телепрограми поділилися з глядачами цікавими спостереженнями. За аналітичними висновками фахівців, 80% порушень правил дорожнього руху скоюють водії транспортних засобів, 20% — пішоходи. Ото ж, усім учасникам дорожнього руху слід проявляти взаємну повагу один до одного, а водіям не треба забувати про те, що у будь-якій ситуації пішохід є незахищеним на дорозі чи вулиці.
У контексті військових дій, які тривають на сході України учасники телепередачі розповіли про участь буковинських автоінспекторів у антитерористичній операції. Сьогодні у місті Щастя Луганської області перебуває друга група у кількості 15 осіб на п’ятьох автомобілях дорожньо-патрульної служби. Перший буковинський загін з 12-ти службовців уже виконав відповідальне завдання на блокпостах. Посилено також контроль за рухом автотранспорту в області. Цьому сприяють стаціонарні пости на головних напрямках. Контроль за ситуацією працівникам ДАІ допомагають здійснювати співробітники територіальних районних відділень міліції. Спільно вони перевіряють транспортні засоби, аби не допустити ввезення в область зброї, вибухівки, наркотиків. Фіксується увесь потік транспорту який в’їжджає і виїжджає з Буковини.
Працівники ДАІ взяли на замітку окремі повідомлення телеглядачів, які стосувались організації дорожнього руху за конкретними адресами, перевезення гравію, культури водіїв громадського транспорту, тощо.