Досудебное следствие:

 • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
 • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
 • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
 • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
 • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
 • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

 • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
 • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
 • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
 • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
 • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
 • - изучение материалов уголовного дела и др..;
 • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

 • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
 • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
 • - подготовка и заявление ходатайств;
 • - заявления гражданского иска;
 • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
 • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Куди ховатись білоокій качці?

  Куди ховатись білоокій качці?

  Новий законопроект передбачає дозвіл на відстріл тварин у заповідниках

  Коли на поріг приходить війна, мирне населення хапає на руки дітей і тікає подалі від кулеметних черг, виття бомб і вибухів снарядів. Так само звірі та птахи тікають від мисливської канонади (орнітолог Іван Русєв якось у сезон нараховував по 3—5 тисяч пострілів щодоби на одному з причорноморських озер).

  Зазвичай пернаті-волохаті тікають до заповідників чи національних парків — якщо такі є в межах досяжності. Мисливці до такого драпу ставляться по-різному. Одні з розумінням: кожній же Божій істоті треба мати якийсь прихисток. І йдуть собі онуки Тургенєва хто тарілочки на стрільбище трощити, а хто — за прикладом гуманіста Шарика з Простоквашина — міняти рушницю на фотоапарат. І адреналіну повні вени, й вухастики-дзьобастики живі-здорові, совість не мучить і в церкві на свічки витрачатися не треба.

  Та найдикіші, в яких, як і в пітекантропа, вбивство у крові, тарілочками і фотоапаратом гидують. Шляхи для тамування пристрасті обирають різні. Одні беруться підгодовувати у своїх мисливських угіддях кабанів, створюють фазанячі й перепелині ферми, влаштовують штучні гніздівлі для качок — одне слово, «я тебе породив, я тебе і вполюю».

  «Заповідна» відмичка

  Як на мене, принаймні заслуговує на повагу: не халявники. А ось другі воліють тільки брати збережене кимось і деінде — у тих самих заповідниках, наприклад. Такі шукають можливість підібрати до заповідних дверей якщо не ключ, то хоча б відмичку. У нашому випадку роль такої відмички має зіграти законопроект «Про внесення змін до закону «Про природно-заповідний фонд України» (щодо екологічного та мисливського туризму)», буквально два тижні тому зареєстрований у Верховній Раді.

  Від першої ж новації, яку пропонує цей законопроект, волосся (шерсть, пір’я — у кого що) стає дибки. Його автор пропонує дозволити стрілянину в найцінніших місцинах біосферних заповідників — у заповідних зонах. Для довідки: біосферні заповідники, на відміну від іншого типу — природних, — мають багатоступеневе зонування. І з передбачених законом чотирьох зон найсуворіший режим, найбільш сприятливий і спокійний для тварин — саме в заповідній. Закон про природно-заповідний фонд (ПЗФ) так і пише: «Заповідна зона включає території, призначені для збереження і відновлення найбільш цінних природних та мінімально порушених антропогенними факторами природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу; її режим визначається відповідно до вимог, встановлених для природних заповідників».

  Хитра правочка в новому законі пропонує дописати після цієї фрази лише кілька слів: «у тому числі дозволяється екологічний та мисливський туризм». Тобто: «я-я, натюрліх, нічого «такого» там не робіть, це ж заповідна зона! Хай тваринки там плодяться і множаться. Щоб ми потім їх — трах-бабах». Оце тонкощі законотворчості, оце — краса! Вісім слів — і заповідна зона з пологового будинку природи перетворюється на стрільбище із живими мішенями.

  Є в законопроекті й інші, не менш «приємні» для заповідної братії «подарунки», але й цього досить, щоб викинути цю законотворчість на смітник.

  Новий законопроект загрожує існуванню білоокої черні. Фото Валерія МЕЛЬНИКА

  Знов за рибу гроші

  Сила тяги до заповідної дармовщинки просто вражає. Це вже четвертий законопроект про розстріл заповідників за останні три роки. Усі три попередні законопроекти Верховна Рада минулого скликання відхилила, хоч як там загортали їх автори свої корисливі наміри у красиві фантики типу «мисливського туризму». Ось, наприклад, як оцінило Головне науково-експертне управління Верховної Ради внесений два роки тому і подібний до цьогорічного законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про туризм (щодо визначення понять екологічний та мисливський туризм)»: «Термін «мисливський туризм» не відображає суті цього виду туризму і не має якогось самостійного юридичного значення. До того ж, питання мисливського туризму врегульовані в Законі України «Про мисливське господарство та полювання», в якому визначаються правові, економічні та організаційні засади діяльності юридичних і фізичних осіб у галузі мисливського господарства та полювання, у зв’язку з чим виникає сумнів у необхідності визначення в Законі, до якого вносяться зміни, поняття та умов здійснення мисливського туризму».

  Кажучи простіше, полювання є полюванням, хоч як його називай. Турист ти чи не турист, пам’ятай, що полюванням є «перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання».

  Попередні заповідно-розстрільні законопроекти свого часу отримали негативну оцінку не тільки більшості народних депутатів, а й віце-прем’єра Андрія Клюєва, міністра екології Миколи Злочевського, міністра Кабінету Міністрів Анатолія Толстоухова. Гадаю, й на цю спробу залізти в державну заповідну кишеню буде відповідна реакція.

  Залиште у спокої хоч піввідсотка

  А тим часом громадські організації звернулися до голови Верховної Ради Володимира Рибака з проханням не допустити ухвалення антиприродного закону.

  Експерт Українського товариства охорони птахів одесит Іван Русєв наголошує, що уздовж Азово-Чорноморського узбережжя лише 3% займають території заповідників та національних парків, і роль цих відсотків у збереженні живої природи — надзвичайна.

  «У 1970-ті роки, — зазначає Іван Русєв, — у нашому регіоні мисливці добували по 50—100 качок за день — якщо їх, звичайно, не ловив інспектор за перевищення норми видобутку. Нині не кожному щастить добути й однієї-двох качок — вибили дичину, доконали. Тому й хочеться декому залізти в заповідники, де птахів та звірів вдалося ще зберегти. Причому ці території, крім функцій резерватів, ще грають роль пологових будинків. А також саме тут птахи відгодовуються дорогою у вирій і назад, частина птахів тут зимує. Саме заповідні території оберігають понад половину червонокнижних тварин з числа зареєстрованих на Одещині».

  Твердження експерта підкріплюється багатьма прикладами. Так, рідкісна й оригінальна за забарвленням червонозоба казарка (це один з наших гусей) прилітає з тундри на відпочинок у національний природний парк «Тузлівські лимани», зиму перечікує в дністровських плавнях красива пташка блискучий ібіс. У Північному Причорномор’ї можна також зустріти таку незвичайну пташку, як білоока чернь. Ця невелика качечка (важить трохи більш як півкіло), на відміну від іншої дикої качки — крижня, добуває корм не на мілині, а глибоко пірнаючи, за що її називають нирком. Очі самця вирізняються світлою райдужною оболонкою, яка на тлі темної голови помітна здалеку. Саме за ці світлі очі птах отримав свою назву.

  Білоокій черні й так непереливки: і гніздитися немає де через затоплення заплав річок, і їсти нема чого — заселений людиною у водойми білий амур став потужним кормовим конкурентом. До того ж, іде осушення лиманів і перетворення їх на рисові плантації; через забруднення органічними речовинами відбувається заростання водойм очеретом. А тут ще й мисливці. Білоока чернь дуже довірлива, через що її легко вполювати. І навіть червонокнижний статус не рятує цю пташку від винищення у мисливських угіддях. Тож тільки заповідники й національні парки дають їй надію на виживання. А «мисливський туризм» — пряма загроза існуванню і цього нирка, й багатьох інших тварин.

  ПРЯМА МОВА

  Сергій МЕЖЖЕРІН, завідувач відділу Інституту зоології НАНУ, професор, доктор біологічних наук:

  — Законопроект, м’яко кажучи, справді дуже дивний. Україна підписала кілька міжнародних конвенцій, зобов’язавшись зберігати вразливі види тварин.

  Згідно з офіційною статистикою, за останні 15 років чисельність лося в Україні зменшилася на 70%, кабана — на 32%, дикої качки — на 26%, оленя — на 31%, муфлона — на 60%, козулі — на 30%, дикої гуски — на 58%, лисиці — на 17%.

  Але, на мою думку, і ці дані дуже завищені. Непрямими доказами цього є те, що нині 50% ссавців України занесено до Червоної книги. Зокрема, на її сторінках уже поселилися такі ще зовсім недавно звичайні види, як тетерук, рись, глухар, багато видів качок і куликів. Головна причина — саме полювання.

  Вважаю, що нині потрібно не розширювати території для полювання, а навпаки, зовсім заборонити в Україні полювання років на 10—15, щоб підірвані запаси дичини відновилися, щоб популяції тварин могли відпочити від вистрілювання і переслідування.

  Іван ПАРНІКОЗА, експерт Київського еколого-культурного центру, кандидат біологічних наук:

  — Нині під заповідники і національні парки в Україні відведено менш ніж 1% території, тоді як під мисливські угіддя — близько 80% території країни. Але й цього деяким мисливцям із депутатськими мандатами замало! Замість того, щоб вести раціональне мисливське господарство, сприяти відновленню і зростанню кількості дичини, такі «мисливці» хочуть відкрити для винищення останні куточки заповідної природи, в яких дикі тварини зберігаються та відновлюються у повному спокої. До того ж потім, мігруючи, ще й поповнюють ті самі мисливські угіддя. Відкриття наших заповідників і національних парків для полювання призведе до повного безконтрольного знищення і розлякування усіх диких тварин, які мешкають на заповідних територіях. Наслідком цього стане втрата природної й екологічної цінності цих територій. Заповідники і національні парки є національним надбанням українського народу, їх не можна віддавати на поталу.

  Юлія БОНДАРЕНКО, спеціаліст з природоохоронних проектів Українського товариства охорони птахів:

  — В Україні нараховується близько 600 тисяч мисливців, з них 300 тисяч займаються полюванням активно. Але майже ніхто не полює заради їжі, це доволі заможні, забезпечені люди. Вони створили приблизно 1000 об’єднань, які беруть у користування мисливські угіддя. Є великі користувачі, такі як Українське товариство мисливців та рибалок, у якому десятки тисяч членів, є значно менші.

  Загальна площа мисливських угідь — майже 46,5 мільйона гектарів. Мисливці мають доглядати й охороняти свої угіддя, 20% кожного угіддя відводяться під так звані відтворювальні ділянки. Там, де про дичину дбають і не скупляться вкладати кошти й витрачати час, дичина є. А там, де немає ні порядку, ні роботи, там виникають ідеї залізти в чужий город. Але наша природа не повинна страждати через чиїсь лінощі, чвари, невміння і небажання працювати.

  Від редакції. Ми зачепили лише один з аспектів такої гарячої теми, як полювання. Цей вид людської активності викликає багато емоцій, суперечок, дискусій, обговорень. Комусь із вас, наші читачі, доводилося стикатися з негативними наслідками цього явища, комусь — побувати в угіддях, де дичини видимо-невидимо саме завдяки роботі мисливських товариств.

  Дуже болючим питанням є виділення та справедливий розподіл мисливських угідь — це надзвичайно хвилює і самих мисливців, бо часто кращі угіддя дістаються не тим, хто біля них живе й доглядає. Турбує це і селян: буває так, що через створення нового мисливського господарства люди не можуть потрапити у свій ліс, до озера чи річки.

  Урядовий Кур'єр

  Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
  Консультации Адвоката
  Рекомендовано адвокатом

  Это Вас точно заинтересует

  Ліс рубають – переможців визначають

  На базі Миронівського лісництва державного підприємства Шосткинський лісгосп відбувся обласний конкурс серед лісівників. З усіх лісогосподарських господарств Сумщини зїхалися 17 команд, представники ...

  На Харьковской площади в Киеве построят новую развязку

  На столичной Харьковской площади планируется построить транспортную развязку в разных уровнях в увязке со станцией метрополитена "Бориспольская" и размещением автовокзала, торговых комплексов ...

  Про видачу ліцензії з виробництва електричної енергії ТОВ „ТЕПЛОДАР ПІВІ”, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

  Про видачу ліцензії з виробництва електричної енергії ТОВ „ТЕПЛОДАР ПІВІ" Згідно з повноваженнями, наданими Законом України „Про електроенергетику"( 575/97-ВР ), Указом Президента України від 23.11.2011 № 1059( 1059/2011 ) „Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

  Дмитро СНЄГИРЬОВ: «Щойно дізнавалися, що це буде українська книгарня — відмовляли одразу»

  На півмільйонний Луганськ працює лише 4 книгарні. За словами директора-упорядника такого закладу Східна Брама, що відкрився недавно, Дмитра Снєгирьова, це показник ставлення до літератури загалом. ...

  Адвокат по уголовным делам
  Об адвокате
  Да, тут много актуальной информации. Большущее Вам спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - Вы просто молодцы.

  Чувствуется настоящая забота о пользователях. Благодаря интересному ресурсу, наконец-то, решился обзавестись выделенной линией.
  Статьи по уголовному праву
  Как выжить в тюремных условиях

  Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

  Сайт для заключённых

  Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

  Новости Адвоката
  Как уберечься от рейдеров

  Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

  Мошенники воруют деньги на свадьбах

  Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

  Свидание с интернета закончилось похищением...

  Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

  41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0