Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Купіть шахту — всього за одну гривню

    Купіть шахту — всього за одну гривню

    До кінця 2014 року майже всі українські шахти мають перейти у приватні руки

    «Українські вугледобувні підприємства плануємо продавати за інвестиційні зобов’язання і одну гривню. Починатимемо вже наступного року», — так висловився голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Олександр Рябченко. Цей процес проходитиме за новою для України процедурою. Передбачається, що збиткові шахти продадуть за символічну ціну, а змагання між покупцями полягатиме в тому, хто більше вкладе у розвиток підприємств.

    Процес давно назрів

    Збиткових шахт, за оцінками експертів, майже 80%. Тож процес приватизації вугільних підприємств назрів уже давно. Ще тоді, коли вони почали закриватися. На жаль, держава шахтами ефективно управляти не може. Попри те, що вона виділяє великі кошти (дотації у галузь щороку становлять від 10 до 13 мільярдів гривень), їх не достатньо, аби вугільні підприємства розвинути до такого ступеня, щоб вони були прибутковими. Старе обладнання, велика глибина видобутку, низька якість вугілля… А ще державні шахти страждають через зниження попиту на їхню продукцію — на складах накопичилося багато тисяч тонн нереалізованої продукції, оскільки меткомбінати переходять на імпортну сировину (+26% зростання) — ось головні причини збитковості. Нині в Україні працює 135 шахт і 140 копанок, які отримали ліцензії. 30% із них приватизовані або ж перебувають в оренді чи концесії.

    А ось прибуткові шахти продаватимуть на звичних аукціонах, констатує Олександр Рябченко. «Хто запропонує більший і ефективніший обсяг інвестицій, той і стане власником. Переможця визначатимуть за інвестиційними проектами. У нього будуть зобов’язання виконати свій план, і це контролюватимуть», — додав він.

    Та експерти побоюються повторення ситуації, яка відбувалася у 1990-х роках, коли нові власники обіцяли вкладати кошти у розвиток придбаних шахт, але доводили їх до банкрутства, а обладнання здали на метало?брухт. Проте керівник Фонду держмайна переконаний, що цього не станеться. «1990-ті роки — це сертифікатна приватизація, коли технологія приватизації не давала можливості визначити особу, що відповідає за роботу підприємства. Внаслідок цього в Україні з’явилося 19 мільйонів акціонерів, але прості люди від цього нічого не виграли. Тому порівнювати з нею нинішню приватизацію, яка є виключно грошовою, немає сенсу», — підсумував він.

    Шахти чекають дієвого власника. Фото з архіву редакції

    Хто відповідатиме

    Згідно із Законом України «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств», держава не залишатиме у своїй власності акцій, а продаватиме весь пакет. Тут виникає кілька проблемних моментів. Наприклад, у незалежній профспілці гірників таку ініціативу не підтримують. «Можна проводити приватизацію, але контрольний пакет акцій слід залишати у власності держави, — каже заступник голови НПГУ Анатолій Акімочкін. — Це потрібно для того, щоб держава у будь-який період, якщо власник не виконує угоди купівлі-продажу, могла повернути підприємство. А нині вони хочуть усе віддати і забути про це. Ми наполягаємо, щоб відбувалася приватизація цілісного майнового комплексу. А зараз можна взяти одну найкращу шахту, а збиткові залишити. Така приватизація нас не влаштовує».

    Ще одним проблемним аспектом приватизації є соціальна складова. Можливі власники повинні взяти на себе відповідальність за всі соціальні питання, пов’язані із життям шахтарів і їхніх сімей, шахтарських містечок. До речі, більшість гірників у проведеному опитуванні сказали, що хотіли б працювати на державних підприємствах.

    На переконання експертів, не варто очікувати, що у приватизації братимуть участь іноземні компанії, які візьмуть на себе соціальні зобов’язання. Вони головним претендентом називають енергетичний холдинг Ріната Ахметова «ДТЕК», який майже на 100% створив вертикально інтегровану компанію.

    Можлива й поява нових облич. Покупцями активів могли б виступити українські металурги, передовсім ті, які імпортують вугілля. Частина шахт, які виробляють коксівне вугілля, могла б зацікавити «Арселор Міттал Кривий Ріг» та «Індустріальний союз Донбасу». Щодо видобувачів енергетичного вугілля, вони зацікавлять компанії, які планують узяти участь у приватизації комунальної енергетики після того, як тарифи на тепло і гарячу воду стануть ринковими. Водночас західні й російські інвестори можуть зацікавитися приватизацією українських шахт за умови реформування ринку ЖКГ і зростання житлово-комунальних тарифів. Або для розвитку на вугільних підприємствах проектів з видобутку шахтного метану.

    Інвестори, вважає керівник НПГУ Михайло Волинець, можуть узяти участь у приватизації, щоб отримати активи на перспективу. «Усі знають, що рано чи пізно українські ТЕЦ переводитимуть із газу на вугілля, а тарифи на комунальні послуги зростатимуть. Рано чи пізно вугілля знову стане затребуваним продуктом, оскільки довго економіка на дорогому природному газі існувати не може», — вважає Михайло Волинець.

    Спілкуючись із кореспондентом «УК», цю думку підтвердив і незалежний енергетичний експерт Дмитро Марунич. Він переконаний, що більшість покупців, які можуть узяти участь у приватизації шахт, купуватимуть активи з розрахунком узяти участь у подальшій приватизації сектору ЖКГ та створюванні вертикально інтегрованих компаній, які об’єднують вугільні активи і ТЕЦ.

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
    Консультации Адвоката
    Рекомендовано адвокатом

    Это Вас точно заинтересует

    Моє життя має бути безпечним!

    Саме так називався сьогоднішній незвичайний урок, який правоохоронці Миколаївського гарнізону міліції спільно з психологами провели для дітей, які відпочивають в обласному санаторії Знання.

    Нацпроект розвиватиме сільгоспторгівлю

    Національний проект Зелені ринки сприятиме зростанню обсягів виробництва аграрної продукції.Його презентація відбулася днями в Укрінформі, під час якої обговорено результати першого етапу розробки ...

    Про призначення Я. Янушевича заступником Голови Державної фінансової інспекції України, Президент України

    Указ  Президента України Призначити ЯНУШЕВИЧА Ярослава Володимировича заступником Голови Державної фінансової інспекції України. Президент України м. Київ 2 вересня 2013 року № 478/2013

    «Моржі» відкрили пляжний сезон

    У любителів холодної води розпочався період моржування. Щодня тепер, попри низьку температуру повітря, у Дніпро пірнають і старі, й малі, а черкаська Школа здоровя здивувала городян масовим запливом. ...

    Адвокат по уголовным делам
    Об адвокате
    Ребята класс!!! Все что вы делаете для всех пользователей необходимо!!!

    Огромное количество актуальной информации.
    Статьи по уголовному праву
    Как выжить в тюремных условиях

    Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

    Сайт для заключённых

    Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

    Новости Адвоката
    Как уберечься от рейдеров

    Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

    Мошенники воруют деньги на свадьбах

    Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

    Свидание с интернета закончилось похищением...

    Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

    41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0