Комитет по вопросам правосудия рекомендует парламенту отклонить законопроект относительно изменения полномочий Верховного Суда Украины — так как есть еще два подобных проекта.
Комитет по вопросам правосудия рассмотрел законопроект № 10340, инициированный И. Бережной еще в апреле. Проектом предусматривается расширение полномочий ВСУ относительно предоставления судам рекомендательных разъяснений и заключений. Верховному Суду предлагается предоставить право признавать недействительными решения высших судов, противоречащие действующему законодательству, сообщает пресс-служба парламента.
Члены Комитета, в целом поддерживая идею законопроекта, считают, что сегодня важно предоставить Верховному Суду Украины полномочия, реализация которых будет способствовать преодолению трудностей в понимании и применении положений нормативно-правовых актов, а также позволит судам формировать единую и согласованную практику правоприменения.
Во время обсуждения народные депутаты обращали внимание на то, что актуально в этом контексте закрепления за Верховным Судом Украины полномочий по предоставлению судам рекомендательных разъяснений, права ревизовать разъяснения пленумов высших специализированных судов, а в отдельных четко определенных законом случаях предоставлять разъяснения по вопросам применения законодательства, которые будут обязательными для судов общей юрисдикции и всех субъектов властных полномочий, которые применяют в своей деятельности соответствующие нормы законодательства.
Однако, народные депутаты отметили, что на предыдущих заседаниях Комитета были рассмотрены законопроекты № 10076 (авторства самого С. Кивалова) и № 10076-1, которые также предлагают подобные нормы.
участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища (Орхуської конвенції), Міністерство екології та природних ресурсів УкраїниПро призначення відповідальної особи (Focal Point) з питань впровадження Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища (Орхуської конвенції)
Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування, Кабінет Міністрів УкраїниПро заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування Відповідно до частин другої, третьої статті 113 та частини другої статті 114 Повітряного кодексу України( 3393-17 ), Указу Президента України від 2 вересня 1997 р. № 937( 937/97 ) "Про заходи щодо впровадження в Україні єдиної системи проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування" з метою організації та забезпечення проведення авіаційного пошуку і рятування та авіаційних робіт з пошуку і рятування Кабінет Міністрів України постановляє:
| Рада Європи готує для України два нові проекти співпраці у сфері прав людини та верховенства праваГенеральний Директорат з прав людини та верховенства права Ради Європи повідомив про розробку двох нових проектів співпраці для України. Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра юстиції ...
Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2012 рік, Кабінет Міністрів УкраїниПро перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2012 рік 1. Відповідно до частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України( 2456-17 ) здійснити у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2012 рік у загальному фонді державного бюджету( 4282-17 ), перерозподіл видатків споживання у сумі 1708,9 тис. гривень, у тому числі на оплату праці — 729, 9 тис. гривень, комунальних послуг та енергоносіїв — 714,1 тис. гривень, шляхом зменшення їх обсягу за програмою 2304010 "Керівництво та управління у сфері санітарно-епідеміологічної служби" та збільшення їх обсягу за програмою 2301250 "Державний санітарно-епідеміологічний нагляд, дезінфекційні заходи та заходи по боротьбі з епідеміями".
|