КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3166/11 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
УХВАЛА
Іменем України
"16" листопада 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіПетрика І.Й.СуддівБорисюк Л.П., Собків Я.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління пенсійного фонду України в Київській області на постанову Володарського районного суду Київської області від 15 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління пенсійного фонду України в Київській області про зобов'язання вчинити дії.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 пред'явив позов до Головного управління пенсійного фонду України в Київській області про перерахунок та виплату пенсії відповідно до ст.. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб».
Постановою Володарського районного суду Київської області від 15 листопада 2011 року позовні вимоги задоволено частково.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким у задоволені позовних вимог позивачу відмовити повністю. В обґрунтування апеляційної скарги апелянт вказує, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд першої інстанції дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Із такою правовою позицією суду першої інстанції колегія суддів може погодитись із огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ у м. Києві і отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб»усі види пенсій, які призначені відповідно до вказаного закону підлягають перерахунку у зв'язку із зміною розміру хоча б одного із видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію відповідно до вказаного закону.
Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, є нижчими, то розміри раніше призначених пенсій зберігаються.
Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393»від 13.02.2008 року № 45 затверджено порядок здійснення перерахунку пенсій особам, яким призначено пенсії згідно Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до п. 1 вказаної постанови перерахунок раніше призначених пенсій вводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»від 07.11.2007 року № 1294 було упорядковано структуру грошової забезпечення військовослужбовців, осіб рядовою і начальницького складу, що спричинило зміну його розміру, а тому у відповідності до положень ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положень постанови Кабінету Міністрів України віл 17.07.1992 року № 393»від 13.02.2008 № 45 органам Пенсійного фонду України було здійснено перерахунок пенсії особам, яким призначено пенсії згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Такий перерахунок був здійснений 01.01.2008 року Головним Управлінням Пенсійною фонду України у м. Києві, особам, які перебувають у нього на обліку і яким призначено пенсії згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Наказом Міністерства оборони України під 05.11.2010 року № 576 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 22.07.2010 року № 380 »відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницької складу та деяких інших осіб»від 07.01.2007 року 1294 було внесено зміни до наказу Міністра оборони України «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2010 рік»від 22.07.2010 року № 380 збільшено розмір премій військовослужбовцям. Крім того, відповідно до вище вказаного наказу, преміювання військовослужбовців носить тимчасовий характер і застосовується лише у 2010 році, виплата її дозволена за наявності передбачених підстав лише в межах коштів, виділених Державним бюджетом України на 2010 рік Міністерству оборони України.
Відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 року № 50 з 01 січня 2011 року премія іншим військовослужбовцям виплачується у розмірі 55% посадового окладу.
Постановою Правління Пенсійного Фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»встановлено, що «при виникненні підстав для ведення перерахунку пенсій уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів і грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у мірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії»- про що свідчим, лист від 18.04.2011 року №1222/08.
Разом з тим, як убачається з матеріалів справи, відповідач відмовив Позивачу у здійсненні перерахунку пенсії на підставі наказу Міністерства оборони України від 05.11.2010 року №576, оскільки Кабінетом Міністрів України після 01.01.2008 року не приймалось відповідного рішення.
Колегія суддів вважає такі висновки Відповідача безпідставними та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства України, оскільки, наказ виданий Міністром оборони від 05.11.2010 року №576 винесений у відповідності до Постанови Кабінету України від 07.11.2007 року №1294.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на викладене, колегія суддів, ретельно дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління пенсійного фонду України в Київській області на постанову Володарського районного суду Київської області від 15 листопада 2011 року - залишити без задоволення.
Постанову Володарського районного суду Київської області від 15 листопада 2011 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Петрик І.Й.
Судді: Борисюк Л.П.
Собків Я.М.




