Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

про відшкодування моральної шкоди - Торезький міський суд Донецької області - Арапіна Н. Є.

  1. РІШЕННЯ
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Торезький міський суд Донецької області

Справа № 0549/5439/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2012 року Торезький міський суд Донецької області в складі:

головуючої судді Арапіної Н.Є.

при секретарі Сичовій О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Торезі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Торезантрацит" про відшкодування моральної шкоди,

В с т а н о в и в:

позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про відшкодування моральної шкоди. Свої вимоги мотивував тим, що працював на підприємствах вугільної промисловості. 26 квітня 1988 року при виконанні трудових обов"язків на шахті "3-біс" державного підприємства "Торезантрацит" позивача було травмовано, про що складено акт № 42 за формою Н-1. Внаслідок трудового каліцтва позивачу встановлена третя група інвалідності та 40% втрати працездатності. 21 березня 2012 року при виконанні трудових обов"язків на шахті "Прогрес" державного підприємства "Торезантрацит" позивача травмовано, про що складено акт про нещасний випадок, пов"язаний з виробництвом. 12 липня 2012 року висновком МСЕК позивачу встановлена третя група інвалідності та за сукупністю 65 % втрати працездатності (за трудовим каліцтвом 1988 року та 2012 року) повторно. У зв'язку з професійним захворюванням позивач відчуває моральні страждання, які оцінює у сумі 8000 грн. Просить стягнути з відповідача у відшкодування моральної шкоди 8000 грн.

Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. До суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача Державного підприємства "Торезантрацит" у судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. До суду надійшла заява, в якій позовні вимоги не визнаються, просив справу розглянути за його відсутності.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд встановив наступні фактичні обставини.

Згідно трудової книжки позивач з 28 травня 2002 року по 17 липня 2012 року працював на підприємстві відповідача - на відокремленому підрозділу "шахта "Прогрес" Державного підприємства "Торезантрацит"(а.с.5-7).

26 квітня 1988 року складений акт № 42 про нещасний випадок на виробництві, діагноз згідно листка непрацездатності або довідки лікувального закладу: крововилив на очному дні лівого ока (а.с.11-12).

Згідно виписки з історії хвороби № 76 позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в глазному відділенні Міської лікарні №3 з 17 січня по 31 січня 2000 року, з приводу: наслідки травми лівого ока: часткова травматична катаракта, помутніння склоподібного тіла (а.с.10).

21 березня 2012 року складений акт № 9 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, діагноз згідно з листком непрацездатності або довідкою лікувально-профілактичного закладу: внутрішнє ушкодження лівого колінного суглоба: розрив медіального меніска, часткове пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки. Блокада колінного суглоба. Гемартроз п/травматичний синовіт (а.с.13-14).

Згідно виписки з історії хвороби № 2074-194 позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні Торезької ЦМЛ з 22 березня по 13 квітня 2012 року, діагноз: внутрішнє ушкодження лівого колінного суглоба. Розрив медіального меніска, часткове пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки. Блокада колінного суглоба. Гемартроз. Посттравматичний синовіт. Травма на виробництві 31 березня 2012 року (а.с.18).

Згідно виписки з історії хвороби № 16971 позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в відділенні відновлюваної травматології Науково-дослідного інституту травматології та ортопедії з 17 квітня по 26 квітня 2012 року, діагноз: розрив медіального меніска лівого колінного суглоба з блокадою рухів. 19 квітня 2012 року позивачу проведено операцію: артроскопія лівого колінного суглоба, резекція медіального меніска, дебрідмент суглоба (а.с.15).

Згідно виписки з історії хвороби № 3080-298 позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні Торезької ЦМЛ з 27 квітня по 22 травня 2012 року, діагноз: розрив медіального меніска лівого колінного суглоба. Стан після артротомії - 19 квітня 2012 року. Посттравматичний синовіт, періартрит, больовий синдром. Порушення функції ходьби. Травма виробнича 21 березня 2012 року (а.с.17).

Згідно протоколу № 26 засідання комісії з питань охорони праці Відокремленого підрозділу «Шахта «Прогрес» Державного Підприємства «Торезантрацит»від 19 липня 2012 року позивачу зменшено розмір одноразової допомоги на 5 %, за порушення ним вимог законодавства про охорону праці, що і було причиною травмування (а.с.19-19зв.).

Відповідно до довідки МСЕК про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у додаткових видах допомоги від 17 липня 2012 року при повторному огляді позивачу встановлено 3 групу інвалідності та визначено ступінь втрати професійної працездатності в розмірі 65% з 12 липня 2012 року за сукупністю, 40 % за трудовим каліцтвом 13 березня 1988 року та первинно 25 % за трудовим каліцтвом 21 березня 2012 року (а.с.8, 42).

Аналізуючи добуті докази суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.43 Конституції України держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Відповідно до ч.2 ст.153 КЗпП України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

Статтею ж 237-1 КЗпП України передбачається відшкодування власником або уповноваженим органом працівникові моральної шкоди. Відшкодування такої шкоди проводиться тоді, коли порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Пунктом 2 постанови № 4 від 31 березня 1995 року Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»містить роз"яснення, що спори про відшкодування моральної (немайнової) шкоди розглядаються, зокрема, коли право на її відшкодування безпосередньо передбачено нормами Конституції або іншим законодавством.

Пунктом 6 зазначеної постанови передбачено, що при застосуванні норм Кодексу законів про працю України щодо порядку розгляду трудових спорів у справах про відшкодування моральної шкоди, заподіяної працівникові у зв'язку з виконанням трудових обов"язків, суди повинні виходити з того, що за змістом ст.124 Конституції потерпілий має право звернутися з такими вимогами до суду безпосередньо.

Судом встановлено, що з 28 травня 2002 року по 17 липня 2012 року працював на підприємстві відповідача - на відокремленому підрозділу "шахта "Прогрес" Державного підприємства "Торезантрацит". 21 березня 2012 року складений акт № 9 про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, діагноз згідно з листком непрацездатності або довідкою лікувально-профілактичного закладу: внутрішнє ушкодження лівого колінного суглоба: розрив медіального меніска, часткове пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки. Блокада колінного суглоба. Гемартроз п/травматичний синовіт. З 22 березня по 13 квітня 2012 року позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні Торезької ЦМЛ, діагноз: внутрішнє ушкодження лівого колінного суглоба. Розрив медіального меніска, часткове пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки. Блокада колінного суглоба. Гемартроз. Посттравматичний синовіт. З 17 квітня по 26 квітня 2012 року позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в відділенні відновлюваної травматології Науково-дослідного інституту травматології та ортопедії, діагноз: розрив медіального меніска лівого колінного суглоба з блокадою рухів. 19 квітня 2012 року позивачу проведено операцію: артроскопія лівого колінного суглоба, резекція медіального меніска, дебрідмент суглоба. З 27 квітня по 22 травня 2012 року позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні Торезької ЦМЛ, діагноз: розрив медіального меніска лівого колінного суглоба. Стан після артротомії - 19 квітня 2012 року. Посттравматичний синовіт, періартрит, больовий синдром. Порушення функції ходьби. Травма виробнича 21 березня 2012 року. 19 липня 2012 року на засідання комісії з питань охорони праці Відокремленого підрозділу «Шахта «Прогрес»Державного Підприємства «Торезантрацит»позивачу зменшено розмір одноразової допомоги на 5 %, за порушення ним вимог законодавства про охорону праці, що і було причиною травмування. 17 липня 2012 року при повторному огляді позивачу встановлено 3 групу інвалідності та визначено ступінь втрати професійної працездатності в розмірі 65% з 12 липня 2012 року за сукупністю, 40 % за трудовим каліцтвом 13 березня 1988 року та первинно 25 % за трудовим каліцтвом 21 березня 2012 року.

Пленум Верховного Суду України в п.13 постанови від 31 березня 1995 року № 4 «Про судову практику про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»указав, що у відповідності зі ст.237-1 КЗпП України при наявності порушень прав працівника в сфері трудових правовідносин, що привело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і викликало необхідність докладати додаткових зусиль для організації життя, обов'язок відшкодувати заподіяна шкода покладається на власника чи уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності.

З матеріалів справи вбачається, що у позивача виникло право на відшкодування моральної шкоди за рахунок відповідача -роботодавця, з яким укладено трудовий договір. Втрата працездатності у зв"язку з нещасним випадком на виробництві встановлена висновком МСЕК у 2012 році, що привело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і викликало необхідність докладати додаткових зусиль для організації життя.

Позовні вимоги підлягають задоволенню частково з урахуванням ступеня і характеру ушкодження здоров'я, обсягу та характеру фізичних страждань, необхідності додаткових зусиль для організації життя, порушенням звичайних життєвих стосунків позивач зазнає фізичні і моральні страждання. При цьому суд приймає до уваги, що позивачу протягом тривалого часу завдано моральної шкоди умовами виробництва, що призвело до втрати здоров"я.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного підприємства «Торезантрацит»про відшкодування моральної шкоди підлягають задоволенню частково: стягнути з Державного підприємства "Торезантрацит»на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди в сумі 7 500 гривень.В іншій частині позовних вимог відмовити.

У відповідності зі ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судові витрати на користь держави у розмірі 107 грн. 30 коп.

Керуючись ст. 43 Конституції України, ст. 237-1, ч.3 ст. 153 КЗпП України, п. 13 постанови № 4 Пленума Верховного Суду України від 31 березня 1995 року «Про судову практику по справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», ст.ст. 3, 10, 15, 60, 79, 8, 197, 209, 212, 214, 215, 223, 233 ЦПК України,

В и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного підприємства «Торезантрацит»про відшкодування моральної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з Державного підприємства «Торезантрацит»на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди в сумі 7 500 (сім тисяч п"ятсот) гривень.

Стягнути з Державного підприємства «Торезантрацит»на користь держави судовий збір в сумі 107 (сто сім) грн.30 коп.

У задоволенні вимог в іншій частині відмовити.

Повний текст рішення виготовлено 28 листопада 2012 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. У разі якщо судове рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Н. Є. Арапіна

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

ЮК FCLEX успешно защитила интересы АвтоКрАЗ в Верховном Суде Украины

14 октября 2014 года юридическая компания FCLEX успешно представила интересы ПАО «АвтоКрАЗ» в Верховном Суде Украины в споре с российской компанией «Альфатекс». Сумма оспаривания составила около ...

Про внесення змін до Методики визначення трудомісткості та вартості робіт із стандартизації, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України  7 жовтня 2013 р. за № 1723/24255 Про внесення змін до Методики визначення трудомісткості та вартості робіт із стандартизації

«Парад епох» на святі Керкінітиди

Євпаторія аби вкотре довести, що тут шанують тих, хто робить місто одним з найкращих курортів Криму, і з нетерпінням чекають на гостей, відзначила травневі свята яскравими масовими заходами. ...

Президент сподівається на діалог

Віктор Янукович прийняв вірчі грамоти від новопризначених надзвичайних і повноважних послів іноземних держав: Федеративної Республіки Нігерія Франка Нгозі Ісоха, Киргизької Республіки Улукбека ...

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Этот интернет сайт суперовый! Пользовался очень часто. Этот сайт ожидает светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами почаще! Дерзайте!

Для меня это была находка! Третью неделю зависаю здесь на интернет проекте и валить отсюда совсем не собираюсь.
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0