Номер провадження 6/754/825/14
Справа № 754/9073/14-ц
УХВАЛА
Іменем України
03.06.2014 року Деснянський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Скрипка О.І.,
при секретарі - Козоріз І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві подання старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Ельбабаєва Б.Б. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Єльбабаєв Б.Б. звернувся до суду із поданням, в якому просить постановити ухвалу про тимчасове обмеження виїзду за межі України ОСОБА_2. Подання обґрунтовує тим, що на виконанні у відділі перебуває виконавче провадження по виконанню виконавчого листа №2-4023 від 21.07.2011 року, виданий Деснянським районним судом м.Києва про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліментів на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 1200 грн., щомісячно, починаючи з 26.05.2011 року і до досягнення дитиною повноліття, оскільки боржник не виконує й ухиляється від виконання зобов»язань.
Відповідно до ст.377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Суд негайно розглядає подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Представник відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції в м. Києві в судове засідання не з»явився.
Інші учасники процесу до судового засідання не викликалися відповідно до вимог ст.377-1 ЦПК України.
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України», громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), до виконання зобов'язань. Громадянинові який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань. При цьому паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті, або в разі використання паспорта для вчинення злочину, або виявлення у ньому підробки, а також у випадках припинення громадянства України. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.
Таким чином, аналіз вказаної норми дає підстави стверджувати, що необхідною умовою для застосування видів тимчасового обмеження у виїзді за кордон є визначення наявності у громадянина відповідного паспорту.
На вказані вимоги Закону також звертається увага і у листі Міністерства юстиції України від 06.06.2008 року № 25-32/507, в саме вказується, що у резолютивній частині подання державного виконавця, мають бути визначені заходи (тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого), назва органів, які мають їх здійснити. У разі тимчасового обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа потрібно зазначати вид паспортного документа (для громадян України - дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, посвідчення особи моряка або посвідчення члена екіпажу; для іноземних громадян та осіб без громадянства - паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства), його серію та номер, а також назву та адресу державного органу, до якого повинен надсилатися вилучений паспортний документ.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до ч.1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Як вбачається з матеріалів подання, старшим державним виконавцем 14.11.2013 року, відкрито виконавче провадження по виконанню виконавчого листа №2-4023, виданого Деснянським районним судом м.Києва 21.07.2011 року, встановлено боржнику строк для добровільного виконання рішення.
Проте, виконавцем не вжито будь-яких інших заходів як щодо розшуку боржника так і його майна, при цьому доказів, які б давали підстави вважати, що боржник має паспорт для виїзду за кордон та може виїхати за кордон на постійне місце проживання, не виконавши зобов'язань, немає.
Враховуючи наведене, суд вважає, що у задоволенні подання слід відмовити за відсутністю для цього законних підстав.
На підставі викладеного та керуючись ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду і в їзду в Україну громадян України», ст. 377-1 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Ельбабаєва Б.Б. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суду м. Києва протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: