ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2013 року № 813/8521/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Дем`яновського Г.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області до Приватного підприємства «Карпати-Транс-Логістика» про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, Приватне підприємство “КАРПАТИ-ТРАНС-ЛОГІСТИКА” присвоєно код суб’єкта підприємницької діяльності в ЄДРПОУ 34418568, місцезнаходження: Запорізька обл., м. Запоріжжя, Комунарський район, вул. Космічна, буд. 118а.
ПП “КАРПАТИ-ТРАНС-ЛОГІСТИКА” є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має заборгованість перед бюджетом.
Заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати податкових зобов’язань в сумі 3 239,05 грн.
Відповідно до ст. 14.1.137 ст. 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
У відповідності ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п.14.1.175 ст.14 вищезазначеного Кодексу вбачається, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст.15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно довідки про заборгованість перед бюджетом станом на 15.10.13 року ПП «Карпати-Транс-Логістик» має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 3 239,05 грн.
Слід звернути увагу, на те, що на виконання п.59.1 ст.59 Податкового Кодексу України, яка зазначає, про те,що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу, ДПІ у Галицькому районі м.Львова ПП «Карпати-транс-логістика» направлено податкову вимогу від 07.08.2013 року №39-11 на суму 3 239,05 грн.
На сьогоднішній день суми податків та фінансових санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені отже визнаються сумою податкового боргу.
Несплата боржником встановлених податкових платежів призводить до виникнення дефіциту бюджету і неможливості його подальшого планування та ефективного використання коштів у державних інтересах.
Суд враховує те, що відповідачем не здійснювалось жодних заходів до самостійного погашення податкової заборгованості.
Відповідач не подав до суду заперечень.
Керуючись ст.ст. 18, 69, 70, 162, 183-2, 256 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області до Приватного підприємства «Карпати-Транс-Логістика» про стягнення податкової заборгованості- задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Карпати-Транс-Логістика» на користь державного бюджету податковий борг у сумі 3 239, 05 грн. згідно відкритих рахунків.
3.Постанову звернути до негайного виконання.
4.Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.
Суддя Дем’яновський Г.С.