Справа № 761/10034/14-ц
Провадження №2/761/3886/2014
РІШЕННЯ
іменем України
06 червня 2014 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Піхур О.В.
при секретарі: Маліченко О.М.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2014 року позивач звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з даним позовом.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 17.04.2010 року перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружнє життя у сторін не склалось з суто особистих причин, почуття любові та поваги втрачено, примирення неможливе. З жовтня 2013 року шлюбні відносини припинені, спільне господарство не ведеться. Спір щодо спільного майна на даний час відсутній. Дитина проживає разом з позивачем і повністю знаходиться на її утриманні.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просила суд розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі ? частину заробітку /доходу/ відповідача щомісячно починаючи з дня пред'явлення позову до повноліття дитини.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений судом належним чином, надав до суду заяву, в якій повідомив, що підтримує позовні вимоги в повному обсязі та просив розглядати справу без його участі.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши і оцінивши в сукупності надані докази, дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 17.04.2010 року, від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Судом встановлено, що з жовтня 2013 року шлюбні стосунки між ними припиненні. Спір щодо спільного майна на даний час відсутній.
Згідно з ч. 2 ст. 104 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд вважає, що шлюб між сторонами носить формальний характер, збереження їх сім'ї є неможливим, а тому є усі підстави для розірвання шлюбу, оскільки, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам та інтересам їх дитини.
Відповідно до ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка має бажання відновити свої дошлюбне прізвище «Харченко».
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Конституції України, ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
В судовому засіданні встановлено, що дитина проживає разом з позивачкою, знаходиться на її утриманні.
Згідно ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Враховуючи обставини справи, перебування дитини на утриманні позивачки, суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь позивачки на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліментів в розмірі 1/4 частини заробітку /доходу/ щомісячно від дня пред'явлення позову до суду, а саме : 03.04.2014 року до повноліття дитини але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 243,60 грн. - за позовну вимогу про стягнення аліментів, а також судові витрати в розмірі 243,60 грн. на користь позивачки.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення суду про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 60, 88, 179, 208, 209, 212 - 215, 218, 223, 294, 367 ЦПК України; ст. 51 Конституції України; ст.ст. 180, 182, ч. 1 ст. 183, ч. 1 ст. 184, 185, 191 СК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який було зареєстровано 17.04.2010 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Згурівського районного управління юстиції Київської області, актовий запис №9 (свідоцтво про шлюб Серія НОМЕР_1) - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Житомира, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі ? частини заробітку /доходу/ щомісячно починаючи з 03.04.2014 року до повноліття дитини, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя