РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/2515/14-ц
пр. № 2/759/2268/14
24 червня 2014 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Лопатюк Н.Г.,
при секретарі Фещук Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Свої позовні вимоги мотивував тим, що 22 липня 2005 року між ним та відповідачем було зареєстровано шлюб.
Від даного шлюбу, у них народилась донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Фактично шлюбні відносини між ними припинені, крім того, вони не ведуть спільного господарства.
Причиною звернення до суду є відмінність у рисах характеру кожного з подружжя, поглядах на сімейне життя, побут, ведення домашнього господарства.
На грунті таких відмінностей між ними виникали часті суперечки, які переростали у серйозні конфлікти, вирішити які було досить складно.
Постійні конфліктні ситуації, неприязні відносини, психологічне напруження негативно позначаєтьсяне лише на них, а й на малолітній доньці; систематичні стреси можуть зашкодити здоров'ю дитини.
Таким чином, подальше спільне проживання сторін і збереження шлюбу буде суперечити як сторонам, так і малолітній дитині.
На підставі наведеного, позивач звернувся до суду з даним позовом та просить суд ухвалити рішення, яким задовольнити позов та розірвати шлюб.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач не заперечувала проти розірвання шлюбу.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, з'ясувавши фактичні обставини даної справи, дослідивши письмові докази у їх сукупності та співставленні, суд дійшов до висновку про наявність законних підстав для задоволення даного позову.
Судом встановлено, що 22 липня 2005 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві був зареєстрований шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, про що зроблено відповідний актовий запис за №1095. Після укладення шлюбу чоловіку та дружині присвоєні прізвища - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.5 - копія свідоцтва про шлюб).
В даному шлюбу у сторін народилась донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.4 - копія свідоцтва про народження дитини).
В судовому засіданні позивач суду пояснив, що вони з відповідачем не підтримують шлюбних відносин, не ведуть спільного господарства, а тому збереження шлюбу стало неможливим, взаєморозуміння і почуття любові між сторонами втрачено.
Відповідач не заперечувала проти розірвання шлюбу.
Згідно з ч.1 ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Таким чином, вислухавши пояснення позивача, відповідача, суд дійшов до висновку про наявність законних підстав для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки відносини, що склалися між подружжям, носять стійкий характер, а шлюб між сторонами фактично розпався. За таких обставин збереження шлюбу суперечить інтересам обох сторін, а сам шлюб носить формальний характер, у зв'язку з чим підлягає розірванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 110, 112 СК України, ст.ст. 10, 11, 57- 60, 208-209, 212 - 215, 218, 292-294 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 22 липня 2005 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, про що зроблено відповідний актовий запис за №1095,- розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвища ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - залишити без змін.
Копію рішення суду направити для виконання до Відділу реєстрації актів цивільного стану Святошинського районного управління юстиції у м. Києві.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: