КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
08 жовтня 2012 року 2а-4705/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі №97 про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі №97 про визнання протиправною та скасування постанови №61 від 04.10.2012 року в частині припинення повноважень члена дільничної виборчої комісії №321237 Окружної виборчої комісії №97 - ОСОБА_1 (суб'єкт подання - фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина").
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає підстав для повернення позовної заяви, встановлених цим Кодексом.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що 08 жовтня 2012 року о 12 год. 58 хв. до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі №97 про визнання протиправною та скасування постанови №61 від 04.10.2012 року в частині припинення повноважень члена дільничної виборчої комісії №321237 Окружної виборчої комісії №97 - ОСОБА_1 (суб'єкт подання - фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина").
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Як вказано у позовній заяві позивачем у справі є ОСОБА_1. Дана особа також підписала позовну заяву.
Позовними вимогами є визнання протиправною та скасування постанови №61 від 04.10.2012 року в частині припинення повноважень члена дільничної виборчої комісії №321237 Окружної виборчої комісії №97 - ОСОБА_1 (суб'єкт подання - фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина").
Відповідно до вимог частини дев'ятої статті 108 Закону України від 17.11.2011 року № 4061-VI "Про вибори народних депутатів України", рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
У свою чергу, особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, визначенні у статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини першої даної норми право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Відповідно до статті 12 Закону України від 17.11.2011 року № 4061-VI "Про вибори народних депутатів України", суб'єктами виборчого процесу є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія, а також інша виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону; 3) партія, що висунула кандидата у депутати; 4) кандидат у депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом; 5) офіційний спостерігач від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.
Отже, враховуючи наведені вимоги чинного законодавства ОСОБА_1 не має адміністративної процесуальної дієздатності для звернення до суду як позивач з вимогами в порядку статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 до Окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі №97 про визнання протиправним та скасування рішення підлягає поверненню позивачу.
Керуючись статтями 108, 160, 165, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Окружної виборчої комісії в одномандатному виборчому окрузі №97 про визнання протиправним та скасування постанови №61 від 04.10.2012 року - повернути позивачу.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Повідомити відповідну окружну виборчу комісію і Центральну виборчу комісію про надходження позовної заяви та про ухвалене судом рішення.
Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.
Суддя /підпис/ Басай О.В.