Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

про час та місце розгляду справи сповіщався належним чином - Київський районний суд м. Одеси - Брайловська А. І.

  1. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

_____________________________________________________________________________

Справа№1512/11520/2012

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2012 р. року, Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді -

за участю секретаря -

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Одеської міської ради до ОСОБА_1, третя особа Київська районна адміністрація»«Про зобов'язання знесення самовільно побудованого гаражу»,

ВСТАНОВИВ:

23.08.2012 року представник позивача надав до суду позов до відповідача, в якому просить суд зобов'язати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за власні кошти та власними силами знести самочинно побудований гараж , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та на схематичному плані зазначається під літ. «Е», а також стягнути судовий збір у розмірі 107, 30 гривень.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте надав до суду заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщався належним чином.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено у судовому засіданні, Домоволодіння, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1, зареєстровано за ОСОБА_2 (частка житлового будинку - 29/100) на підставі договору дарування, посвідченого Першою Одеською держнотконторою 21.02.97 р., 13-756; за ОСОБА_3 (частка житлового будинку - 54/100) на підставі затвердженої ухвалою Київського районного народного суду м. Одеси від 18.05.92 р. мирової угоди (справа № 2-1033/92); за ОСОБА_1 (частка житлового будинку - 17/100) на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Четвертою Одеською держнотконторою 20.01.12 р., №2- 96.

Одночасно судом встановлено, що у Київському районному суді м. Одеси знаходилася справа за позовом прокуратури Київського району м. Одеси до ОСОБА_4 про знесення самовільно зведеного об'єкту нерухомості (гаражу), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 17.09.2010 року у справі за позовом прокуратури Київського району м. Одеси до ОСОБА_4 про знесення самовільно зведеного об'єкту нерухомості (гаражу), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. дану справу закрито у зв'язку зі смертю відповідача.

Згідно матеріалів, наданих КП «МБТІ та РОН», а саме відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за законом виданого Четвертою Одеською державною нотаріальною конторою 20.01.12 р. по спадковій справі № 1850/2009, зареєстрованим в реєстрі за № 2-96 спадкоємцем ОСОБА_4, 1929 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, є його дружина - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2. Спадщина, на яку видано вищезазначене свідоцтво складається з: права власності на 17/100 часток житлового будинку під номером АДРЕСА_1, який складається в цілому з одного житлового будинку, житловою площею 13,7 кв.м., «значеного в схематичному плані літерою «А», з надвірними господарчими будівлями та спорудами, зазначених літерами: «Б»- сарай, № 5, 6, 8, 11 - огорожа, І, V - мостіння, IV - шахта, розташованих на земельній ділянці площею 871 кв.м., яке належало спадкодавцю на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого ОСОБА_5, приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу 20.08.2004 року за реєстром № 3562, зареєстрованого в КП «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості»04.10.2004 року. Вартість спадкового майна - 23467 грн. Самочинно побудоване: літ. «Е»- гараж, літ. «А2, а1, а2»- прибудови, - до цього свідоцтва та вартості спадкового майна не включено.

Проте відповідно до ч. 1 ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за

законом.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Пленум Верховного Суду України у Постанові № 7 від 30.05.2008 р. роз'яснив, що якщо спадкодавцем було здійснене самочинне будівництво, до спадкоємців переходить право власності на будівельні матеріали, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва.

Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Згідно ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч. З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Статтею 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Отже після смерті ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_2) до його дружини ОСОБА_1 перейшло право власності на будівельні матеріали, з яких ним було самочинно побудовано гараж по АДРЕСА_1.

Згідно ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.

Чоловіком відповідачки (а відповідно до ст. 1218 ЦК України вона є його правонаступником) самовільно, без відповідних дозвільних документів здійснено самочинне зведення гаражу на території будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, цей факт підтверджується приписами Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 29.03.2012 р. та від 10.05.2012р., Актом обстеження від 02.04.2012 р., який було складено головними спеціалістами відділу благоустрою території Київської районної адміністрації Одеської міської ради, листом Управління земельних ресурсів ОМР від 10.04.2012р., листом КП «МБТІ та РОН» №3851- 08/78 від 19.04.2012р., листом Управління архітектури та містобудування ОМР №01-15/971 від 26.04.2012 р., листом Управління архітектури та містобудування ОМР №01-10/95 від 08.05.2012 р., листом Державного комітету України із земельних ресурсів Головного управління Держкомзему у Одеській області №2-14-14/2230 від 18.04.2012 р., листом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області №01/12 1-2130 від 17.04.2012 р. (копії додаються).

Згідно ст. 145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.

Реконструкція та будівництво в м. Одесі повинно здійснюватися відповідно до вимог чинного законодавства та з урахуванням громадських інтересів.

Відповідно до ст. 152 Житлового Кодексу України переобладнання і перепланування житлового будинку (квартири), що належить громадянинові на праві власності, проводиться з дозволу виконавчого комітету місцевої ради.

Відповідно до п. 4 Положення про виконавчий комітет Одеської міської ради від 10.03.1999 № 94-ХХІІІ до його компетенції відноситься здійснення у встановленому порядку державного контролю за дотриманням вимог законодавства, містобудівної документації при плануванні та забудові міста у випадках, передбачених законодавством, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації та проектів окремих об'єктів.

За ст. 5 Закону України «Про основи містобудування»при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені: розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил , регіональних та місцевих правил забудови; розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів; раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення рівня ефективності та іншого використання земельних ділянок; урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій; урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; захист прав громадян та громадських організацій згідно законодавства. Будівництво (реконструкція) об'єкту здійснюється відповідно до затвердженої документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів. Містобудівельна документація повинна бути узгоджена з: управлінням архітектури та містобудування, органами санітарного та пожежного нагляду, управлінням екологічної безпеки, управлінням інженерного захисту території міста, органами ДАІ МВС, а також іншими організаціями вказаними у завдані на проектування.

Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 року № 273 затверджено Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт (далі - Положення), яким встановлюється порядок та умови надання дозволу на виконання будівельних робіт з нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації та капітального ремонту.

Положення обов'язкове для застосування усіма суб'єктами будівництва незалежно від форм власності, відомчої належності та джерел фінансування.

Проте будівництво гаражу чоловіком відповідачки було здійснене без затвердження в установленому законом порядку проекту на будівництво, проект не затверджувався в управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради та не було оформлено дозволу в інспекції архітектурно-будівельного контролю Одеської області. Здійснення робіт без відповідного дозволу на їх виконання вважається самовільним і тягне за собою відповідальність відповідно до діючого законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК України визначені підстави, за якими будівництво житлового будинку, будівлі, споруди, іншого нерухомого майна визначається самочинним, а саме: якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно ч. 7 ст. 376 ЦК України у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил, суд, за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування, може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

Чоловік відповідачки здійснив самовільне будівництво гаражу, який розташований біля будинку АДРЕСА_1, без належно затвердженого проекту та відповідного дозволу на виконання будівельних робіт, чим значно погіршено житлово- побутові умови мешканців прилеглих будинків. Відповідно до чинного законодавства, зазначене будівництво гаражу вважається самочинним.

Таким чином, у процесі зведення чоловіком відповідачки вказаного гаражу, без узгодження проектної документації й одержання дозволу на його зведення, з істотними порушеннями будівельних норм і правил, ним порушено вимоги чинного законодавства України.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 145 Конституції України, ст.ст. 16, 376. 383 ЦК України, ст. 5 ЗУ «Про основи містобудування», ст. 9, 28 ЗУ «Про архітектурну діяльність», ст. 26, 60, 73 ЗУ «Про місцеве самоврядування», ст. 23, 29 ЗУ «Про планування та забудову територій», ст. 1,3, 118-120 ЦПК України,-

ВИРІШИВ :

Позов Виконавчого комітету Одеської міської ради до ОСОБА_1, третя особа Київська районна адміністрація»«Про зобов'язання знесення самовільно побудованого гаражу»- задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за власні кошти та власними силами знести самочинно побудований гараж , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та на схематичному плані зазначається під літ. «Е».

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Одеської міської ради судовий збір у розмірі 107,30 (сто сім) гривень 30 коп.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення із заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня оголошення ухвали про залишення заяви без задоволення.

Суддя : Брайловська А. І.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

МОМ та Державна судова адміністрація України поглиблюють співпрацю.

17 січня 2013 Державною судовою адміністрацією України та Міжнародною організацією з міграції (МОМ) підписано угоду про співробітництво. Документ підписали Голова Державної судової адміністрації ...

Працівники Державтоінспекції Вінниччини виявили «Автомобіль-двійник»

Мешканець Іллінецького району тривалий час мріяв про сучасний автомобіль з автоматичною коробкою передач за помірною ціною. Упродовж кількох років майбутній власник автівки економив та збирав ...

Конституционные суды Украины и Сербии подпишут Меморандум о сотрудничестве

Председатель Конституционного Суда Украины Анатолий Головин, его заместитель Сергей Винокуров и судья Олег Сергейчук 1-4 ноября с. г. по приглашению председателя Конституционного Суда Республики ...

Признать завещание недействительным просто

Некоторые вопросы признания завещания недействительным. Практические аспекты.

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Довольно уникальный, актуальный и полностью отличающийся от существующих ресурс! Хочется поддержать Вас материально. Как это можно сделать?

Сайт - обалденный. Благодарю. Без всякого сомнения полезный и удобный интернет проект.
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0