Офісна будівля — її назва NuOffice — розташована у Мюнхені. Її вважають однією з найекологічніших новобудов у світі. Це дає змогу економити до 90% енергії у порівнянні зі старими будівлями.
В основі концепції — використання екологічно сумісних будівельних матеріалів, висока якість навколишнього повітря і висока енергетична ефективність опалення, охолодження, вентиляції та освітлення.
Будівельні роботи завершилися торік у листопаді. Один із «будівельних секретів» схований всередині мурів.
«Зовнішні мури — дуже товсті. Тому немає потреби охолодження влітку, а взимку ми акумулюємо енергію і не мусимо сильно опалювати в зимові місяці, що скорочує витрати енергії. Ми інтенсивно працювали над моделюванням співвідношення стін та вікон, прагнучи досягти ідеального виходу енергії, і водночас — аби рівень денного освітлення у будівлі був достатнім. Чимало нюансів слід було розглянути з огляду на бажану суперенергетичність будівлі», — каже власник будівлі Губерт Гаупт.
Замість скляних фасадів, дуже поширених в офісних будівлях, збудованих останнім часом, у NuOffice — лише невеличкі віконця. Результат: спекотного сонячного дня потрібно менше енергії для кондиціонерів, а в холодні зимові місяці — для опалення. Крім того, ці вікна мають потрійне скло, аби забезпечити оптимальну ізоляцію.
Але найважливіша деталь системи приховується у підвалі: це — абсолютно нова система опалення.
Розповідає інженер Романо Шиллінґер: «Трубки всередині термоактивної стелі дають змогу регулювати температуру всередині бетону. Опалення чи охолодження бетонних мас має наслідком утримання стійкої температури у кімнатах».
Крім того, офіс під’єднаний до центрального опалення у зимовий час. Влітку для охолодження використовується вода.
Сонячна установка на даху забезпечує кількість енерії, достатню для будівлі.
Енергетичну концепцію розробили Міхаель Краузе та його команда з Fraunhofer Institute for Building Physics.
«Тепер, коли будівництво завершене і будівля є функціональною, ми можемо виміряти енергію, яка використовується, і вирахувати енергетичну ефективність будівлі», — каже Міхаель Краузе.
Датчики вимірюють температуру та вологість повітря як всередині, так і з зовнішнього боку будівлі. Ці дані використовуються для регулювання кліматичних умов у приміщенні.
«Ми очікуємо, що наприкінці року первісне споживання енергії становитиме 30 кіловатт-годин з розрахунку на один квадратний метр щороку. Зазвичай нові офісні будівлі, які не мають, так би мовити, «жодних амбіцій» стосовно енергозбереження, споживають десь так від 100 до 150 кіловатт-годин на квадратний метр щороку», — розповідає далі Міхаель Краузе.
Орендарі, у розпорядженні яких інтегровані установи для денного догляду за дітьми, а також фітнес-центр, цінують низьку енергозатратність будівлі, надто ж тому, що вартість енергії тут зросла більш як на 50% за останні десять років.
Будівля, розроблена у рамках Європейського дослідницького проекту «Напрям», — надзвичайно приваблива для орендарів: 90% приміщень було здано в оренду ще до завершення будівництва.
Докладнішу інформацію можна знайти на сайті: www.youris.com