Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

про визнання права власності на спадкове майно - Смілянський міськрайонний суд Черкаської області - Демчик Р. В.

  1. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-2387/11 р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.12.2012 Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого -судді Демчика Р. В.

при секретарі Васильченко О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,-

встановив:

16 жовтня 2010 року померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина на частину домоволодіння 18 по вул. Воровського м. Сміла.

За життя ОСОБА_2 склала заповіт, яким належну їй частину будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в м. Сміла по вул. Воровського, 18 заповіла позивачці.

Позивачка, посилаючись на те, що спадщину після смерті ОСОБА_2 вона прийняла шляхом подачі відповідної заяви до нотаріальної контори, але вона не може отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на домоволодіння, звернулася в суд з позовом і просить визнати за нею право власності на спадкове майно - 1/2 частину будинковолодіння по вул. Воровського, 18 м. Сміла, а саме: 1/2 частину будинку "А-1", тобто приміщення "2-4", площею 11.6 кв.м., приміщення "2-5", площею 10.9 кв.м., прибудову "а", веранду "а3", сарай "Д", погріб "е", колонку питну "№4", колодязь питний "№5", 1/2 частину воріт "№2 ", тротуару "І", огорожі "№3" .

Представник відповідача в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином .

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Як вбачається з свідоцтва про смерть, 16 жовтня 2010 року померла ОСОБА_2.

Відповідно заповіту від 5 грудня 1990 року, ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 належну їй частину будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в м. Сміла по вул. Воровського, 18.

Як вбачається з довідки Смілянської державної нотаріальної контори, після смерті 16 жовтня 2010 року ОСОБА_2 до Смілянської державної нотаріальної контори звернулася з заявою про прийняття спадщини ОСОБА_1.

Відповідно листа Смілянського відділку КП ЧООБТІ, за адресою вул. Воровського, 18 м. Сміла за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було зареєстроване право власності на будинковолодіння (1949 р.п.) з господарськими будівлями. В подальшому старий будинок був знесений та в 1954 році побудований новий, який забудовник ОСОБА_3 здає в експлуатацію. В 1958 році після смерті ОСОБА_3 спадкоємець ОСОБА_4 приймає спадщину на 1/2 частину данного будинковолодіння. На іншу 1/2 частину нового житлового будинку право власності не зареєстроване.

Як вбачається з технічного паспорта на житловий будинок садибного типу в будинковолодінні 18 по вул. Воровського м. Сміла здійснене самочинне будівництво.

Відповідно до ст. 10, 60 ЦПК України, кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Позивачкою в судовому засіданні не надано доказів того, що ОСОБА_2було виділено в натурі чи належало на праві власності 1/2 частина будинковолодіння по вул. Воровського, 18 м. Сміла, а саме: 1/2 частина будинку "А-1", тобто приміщення "2-4", площею 11.6 кв.м., приміщення "2-5", площею 10.9 кв.м., прибудова "а", веранда "а3", сарай "Д", погріб "е", колонка питна "№4", колодязь питний "№5", 1/2 частина воріт "№2 ", тротуар "І", огорожа "№3", на які позивачка просить визнати право власності в порядку спадкування.

Крім того, відповідно до вимог ч.1 ст. 15 ЦК України, ст.3 ЦПК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права лише в разі його порушення.

Згідно ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Згідно ч.1 ст. 1298 ЦК України, свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після шести місяців з часу відкриття спадщини.

Відповідно до п. 210. "Інструкції про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" свідоцтво про право на спадщину видається на підставі письмової заяви спадкоємців після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини. Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена.

Позивачкою не надано доказів її звернення в нотаріальну контору за видачею свідоцтва про право на спадщину, що давало б підстави вважати про наявність спору про право, яке порушене.

Оскільки позивачка не надала доказів належності ОСОБА_2. спадкового майна, яке остання після своєї смерті заповіла позивачці, а ОСОБА_2 заповіла позивачці лише належну їй частину домоволодіння а не конкретно визначене майно на яке позивачка просить визнати право власностісуд не знаходить підстав для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 1297, 1298 ЦК України та ст.ст. 10, 14, 212, 213, 224 294, 295 ЦПК України, суд, -

вирішив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Смілянської міської ради про визнання права власності на спадкове майно відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте Смілянським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача поданою протягом 10 днів з дня отримання ним його копії.

Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження, якщо воно не буде скасоване – після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий:

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Ізраїль обстрілює Cектор Газа, Хамас оголошує війну

Ізраїль розпочав військову операцію Стовп захисту у Секторі Газа. Вона спрямована проти терористичних угруповань. Однією з перших цілей став очільник бойового крила Хамасу Бригади Ізз ад-Діна ...

Про обрання суддів, Верховна Рада України

ПОСТАНОВА  Верховної Ради України Відповідно до пункту 27 частини першої статті 85( 254к/96-ВР ), частини першої статті 128 Конституції України( 254к/96-ВР ) Верховна Рада України постановляє:

Про приватизацію цілісних майнових комплексів структурних підрозділів державного підприємства “Кримські генеруючі системи”, Кабінет Міністрів України

Про приватизацію цілісних майнових комплексів структурних підрозділів державного підприємства "Кримські генеруючі системи" Приватизувати цілісні майнові комплекси таких структурних підрозділів державного підприємства "Кримські генеруючі системи", як "Камиш-Бурунська ТЕЦ", "Сакські теплові мережі", "Сімферопольська ТЕЦ", передані в оренду товариству з обмеженою відповідальністю "Кримтеплоелектроцентраль" (ідентифікаційний код юридичної особи 32417960), шляхом продажу акцій публічного акціонерного товариства, що утворене на базі майна зазначених структурних підрозділів.

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Этот интернет портал просто класс очень много чего тут интересного и необходимого. Хочу пожелать вам держаться высоко и всего самого... наилучшего во всем.

Благодарим всех за качественную работу. Этот интернет сайт,действительно, на сегодняшний день - неповторимый в своем роде. Как здорово, что есть такие так необходимые всем сайты. Сайт достаточно многообразен в использовании. На нем здорово проводить свободное время - просто, удобно,быстро.
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0