Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Сорочко Є.О.

  1. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/6297/14 Головуючий у 1-й інстанції: Маруліна Л.О.; Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.

УХВАЛА

Іменем України

17 травня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Сорочко Є.О.

суддів: Горбань І.В.,

Межевич М.В.

при секретарі Грисюк Г.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в особі представника з правом дорадчого голосу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в Київській міській виборчій комісії Колодєєва Григорія Спиридоновича на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в особі представника з правом дорадчого голосу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в Київській міській виборчій комісії Колодєєва Григорія Спиридоновича до Київської міської виборчої комісії, голови Київської міської виборчої комісії про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Київська міська регіональна організація політичної партії "Європейська партія України" в особі представника з правом дорадчого голосу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в Київській міській виборчій комісії Колодєєва Г.С. звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Київської міської виборчої комісії та голови Київської міської виборчої комісії, в якому просила:

- визнати протиправною бездіяльність Київської міської виборчої комісії щодо незатвердження у строк, починаючи від 10 травня 2014 року, текстів виборчих бюлетенів з позачергових виборів депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах, що становить грубе порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»;

- визнати протиправними дії Київської міської виборчої комісії щодо вивішування на стенді офіційних матеріалів виборчої комісії текстів виборчих бюлетенів з позачергових виборів депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах, які:

а) не затверджені рішенням Київської міської виборчої комісії в порядку і строк, встановлені Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»;

б) складені всупереч вимогам абзацу 3 частини 7 статті 66 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» щодо тих відомостей, які зазначаються у виборчих бюлетенях;

в) містять помилки у відомостях щодо кандидатів у депутати Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах, висунутих Київською міською регіональною організацією Політичної партії «Європейська партія України», що становить грубе порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

- визнати протиправними дії голови Київської міської виборчої комісії щодо організації вивішування на стенді офіційних матеріалів Київської міської виборчої комісії текстів виборчих бюлетенів, які не затверджені Київською міською виборчою комісією в порядку та строк, встановлені Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», складені всупереч вимогам цього Закону та містять недостовірні відомості щодо кандидатів у депутати, висунутих Київською міською регіональною організацією Політичної партії «Європейська партія України», що становить грубе порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»;

- зобов'язати Київську міську виборчу комісію затвердити тексти виборчих бюлетенів з позачергових виборів депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

- встановити строк в один день, початок якого обчислюється з моменту набрання постановою суду у цій справі законної сили, на виконання рішення суду щодо затвердження текстів виборчих бюлетенів з позачергових виборів депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

- зобов'язати Київську міську виборчу комісію подати до суду звіт про виконання судового рішення в одноденний строк.

- покласти на голову Київської міської виборчої комісії обов'язок забезпечити:

а) виконання судового рішення;

б) подання до суду звіту про виконання судового рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2014 року позов задоволено частково, зобов'язано Київську міську виборчу комісію, голову Київської міської виборчої комісії вчинити дії щодо приведення текстів бюлетенів по виборах депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах з 1 по 60, затверджених постановою Київської міської виборчої комісії від 07.05.2014 р. №2126 у відповідність до вимог ст. 66 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10.07.2010 р. №2487-VI. В решті позовних вимог відмовлено.

На вказану постанову позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою позов задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані сторонами докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Пунктом 1 постанови Верховної Ради України "Про призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року" від 25.02.2014 р. №791-VII призначено позачергові вибори депутатів Київської міської ради на неділю 25.05.2014 та постановлено провести їх у порядку, визначеному Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Постановою Центральної виборчої комісії "Про новий склад Київської міської та склад районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" від 16.04.2014 р. №292 сформовано новий склад Київської міської виборчої комісії.

Відповідно до частин 1-3 статті 66 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10.07.2010 р. №2487-VI, форма та колір виборчого бюлетеня для кожних місцевих виборів (виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах (у багатомандатному та одномандатному мажоритарному виборчому окрузі), сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів) затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за 30 днів до дня проведення чергових місцевих виборів і не можуть змінюватися до початку виборчого процесу наступних чергових виборів. Виборчі бюлетені є документами суворої звітності. Текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня місцевих виборів.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 травня 2014 року у справі №826/6215/14, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 травня 2014 року, визнано протиправною бездіяльність Київської міської виборчої комісії щодо незатвердження у строк, встановлений Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" текстів виборчих бюлетенів виборів депутатів Київської міської ради у одномандатних виборчих округах з 1 по 60.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Зазначеними судовими рішеннями встановлено, що рішення про затвердження текстів бюлетенів по виборах депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах з 1 по 60 фактично прийнято. Однак, самі тексти бюлетенів по виборах депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах з 1 по 60 остаточно не узгоджені та своєчасно не затверджені у зв'язку з надходженням судових рішень щодо реєстрації кандидатів.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, згідно додатків до постанови від 07.05.2014 р. №2126 Київською міською виборчою комісією затверджено текст виборчого бюлетеня для голосування на посаду Київського міського голови, текст виборчого бюлетеня для голосування у багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Київської міської ради, тексти бюлетенів по виборах депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах з 1 по 60.

При цьому, відповідно до витягу з протоколу засідання Київської міської виборчої комісії від 07.05.2014 р. №15, члени комісії постановили затвердити тексти виборчих бюлетенів по позачерговим виборам Київського міського голови, депутатів Київської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі та в одномандатних мажоритарних виборчих округах (з 1 по 60), з можливістю внесення уточнень.

З копій належним чином завірених постанов Київської міської виборчої комісії від 07.05.2014 р. №2090, №2115, від 09.05.2014 р. №2131, №2132, №2133, №2134, №2135, №2136, №2137, №2138, №2139, №2141, №2140, №2198, які наявні в матеріалах справи вбачається, що Київською міською виборчою комісією продовжувалася реєстрація кандидатів у зв'язку з виконанням численних судових рішень, які продовжували надходити до комісії та підлягали обов'язковому виконанню.

Таким чином, Київська міська виборча комісія об'єктивно була позбавлена можливості остаточно, без внесення уточнень, виправлення помилок, затвердити у встановлений Законом строк текст виборчих бюлетенів, що було зумовлене обов'язком виконання комісією рішень суду та розгляду заяв про виправлення помилок.

Колегія суддів зазначає, що фактичне прийняття текстів бюлетенів, встановлене судовим рішенням у справі №826/6215/14 є доказом несвоєчасності затвердження тексту бюлетенів у відповідності до вимог ст. 66 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», але не спростовує їх затвердження постановою Київської міської виборчої комісії від 07.05.2014 р. №2126.

З огляду на те, що тексти виборчих бюлетенів з позачергових виборів депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах затверджено, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні вимог щодо зобов'язання затвердити тексти виборчих бюлетенів та визнання бездіяльності щодо незатвердження від 10.05.2014 р.

Відповідно до ч. 14, 15 ст. 27 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» встановлено, що рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття. У разі невиконання виборчою комісією вимог цього Закону (бездіяльність виборчої комісії) виборча комісія вищого рівня з відповідних місцевих виборів може прийняти рішення по суті питань, віднесених до компетенції комісії нижчого рівня. У день голосування такі питання розглядаються невідкладно.

Рішення виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення не пізніше ранку наступного дня після дня його прийняття, а прийняте напередодні дня голосування, у день голосування та під час встановлення результатів голосування - не пізніше ніж через чотири години після завершення засідання виборчої комісії. Таке рішення у цей самий строк доводиться також до відома суб'єктів виборчого процесу, яких воно стосується. Копія рішення, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою комісії, не пізніше ніж через чотири години після його прийняття, а в день голосування - невідкладно, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу. Стенд офіційних матеріалів комісії обладнується у приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів .

Згідно пп. 2.2, 2.3 Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15.09.2010 р. №350 (далі - Порядок) рішення комісії приймається, як правило, у формі постанови, що оформляється відповідно до пункту 2.9 та розділу 4 цього Порядку. З питань поточної внутрішньої діяльності комісія може ухвалювати протокольні рішення.

Відповідно до п. 4.4 цього Порядку постанова, протокольне рішення, прийняті на засіданні комісії, підлягають подальшому оформленню для підписання, надсилання і оприлюднення (у разі якщо документ підлягає оприлюдненню відповідно до закону або за рішенням комісії) протягом одного дня після засідання, якщо інше не встановлено законом.

Пунктом 4.8 Порядку визначено, що постанова, протокольне рішення, прийняті комісією, не пізніше ранку наступного дня після засідання комісії, якщо інше не встановлено законом, вивішуються для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У цей же строк постанова комісії доводиться до відома суб'єктів виборчого процесу, процесу референдуму, яких вона стосується, громадянина, якщо його заява, скарга до комісії були предметом розгляду на відповідному засіданні комісії, та, у разі потреби, відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, виборчих комісій, комісій з референдуму, засобів масової інформації.

Тобто розміщення для загального ознайомлення текстів бюлетенів та рішень є обов'язком Київської міської виборчої комісії. Враховуючи те, що Київською міською виборчою комісією забезпечено розміщення для загального ознайомлення рішень комісії на стенді офіційних матеріалів, існування якого передбачено вищенаведеними нормами чинного законодавства, суд першої інстанції правомірно відмовив в задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій щодо вивішування на стенді офіційних матеріалів виборчої комісії текстів виборчих бюлетенів.

Разом з тим, дослідивши допущені комісією помилки в імені кандидата, в повній назві підприємства де працює кандидат та зазначення політичної партії в назві суб'єкта висування кандидатів, замість міської організації такої політичної партії, колегія суддів дійшла висновку, що такі помилки не призводять до викривлення або спотворення інформації, яка може слугувати введенням виборців в оману та порушення їхніх прав, та за своєю суттю є технічними помилками зумовленими швидкоплинністю процесу і великою кількістю кандидатів в депутати. Отже, в допущенні таких помилок відсутні ознаки порушення прав суб'єктів виборчого процесу.

З огляду на викладене, суд першої інстанції обґрунтовано вийшов за межі позовних вимог та зобов'язав відповідачів вчинити дії щодо приведення текстів бюлетенів по виборах депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах з 1 по 60, затверджених постановою Київської міської виборчої комісії від 07.05.2014 р. №2126 у відповідність до вимог ст. 66 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Вимоги про зобов'язання відповідачів виконати судове рішення та надати звіт про його виконання є похідними від вищевказаних вимог та враховуючи, що судом не встановлено неправомірних дій з боку відповідачів, дані вимоги також не підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позову частково, а тому апеляційну скаргу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в особі представника з правом дорадчого голосу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в Київській міській виборчій комісії Колодєєва Г.С. необхідно залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2014 року - без змін, оскільки вона ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 172, 177, 179, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в особі представника з правом дорадчого голосу Київської міської регіональної організації політичної партії "Європейська партія України" в Київській міській виборчій комісії Колодєєва Григорія Спиридоновича - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Горбань Н.І.

Межевич М.В.

Головуючий суддя Сорочко Є.О.

Судді: Горбань Н.І.

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ: «У конкурсі «Цікава школа» переможених немає»

Педагогічна ідея, стверджував відомий учитель Василь Сухомлинський, повітря, в якому розправляє крила творчість. Цінності вона набуває, лише коли реалізується. Активізувати процес, долучити ...

Про накладення штрафу на ПАТ «Дельта Солар» за порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та необхідність усунення порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про накладення штрафу на ПАТ «Дельта Солар» за порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та необхідність усунення порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії

Скандал як діагноз хворого суспільства

Ніколи не гадав, що скандал благо, а здатність до нього треба виробляти в собі і прищеплювати дітям. Звичайно, з цим не погоджуюся. Однак мені і мільйонам радіослухачів нещодавно настійно рекомендували ...

Про внесення зміни до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу оскарження рішень, зі змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2012 року № 5 та від 14 вересня 2012 року № 10, Вищий адміністративний суд України

Про внесення зміни до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби", зі змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2012 року № 5 та від 14 вересня 2012 року № 10

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Этот интернет портал классный! работал на нем довольно часто. Думаю, что этот портал ждет светлое будущее. Удачи Вам, ребята. Хотелося б видеться с Вашими трудами почаще! Действуйте!

Ваш ресурс просто класс очень много чего здесь любопытного и нужного. Хочу пожелать держаться так же высоко и дальше и всего самого... Не снижайте планку!
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0