ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 2-1805/12
провадження № 2/2602/890/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" серпня 2013 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Куренкова Є.С.,
при секретарі Петровській В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №103 по вул. Кошиця, 5А в м. Києві цивільну справу за позовною заявою Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» до ОСОБА_4, третя особа без самостійних вимог ОСОБА_3 про стягнення відшкодування в порядку регресу,
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про відшкодування в порядку регресу заподіяної шкоди в сумі 7717 гривень 20 копійок, сплачені по квитанції 77 гривень 16 копійок судового збору та 120 гривень 00 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Представник позивача до судового засідання надав заяву про розгляд справи у його відсутність та просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідачу судом надсилалася копія позовної заяви з копіями доданих документів, повістка з викликом судове засідання, копія ухвали судді якою відповідачу роз'яснено право подати в зазначений строк письмові пояснення з приводу визнання позовних вимог чи заперечення проти позовних вимог з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
Відповідач з поясненнями чи запереченнями щодо позовних вимог до суду не звертався, тому суд вважає ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
18.07.2008 року між Закритим акціонерним товариством «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» та ОСОБА_3 було укладено договір № K2U4AE00000015 добровільного страхування транспортного засобу автомобіля марки «TOYOTA» Lare Gruiser, державний знак № НОМЕР_1 ( а. с. 3).
21.07.2010 року сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої застрахований автомобіль марки «TOYOTA» Lare Gruiser, державний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_3 зіткнувся із автомобілем марки «FIAT», державний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_4 (а .с. 5).
Внаслідок зазначеної дорожньо-транспортної пригоди автомобіль «TOYOTA» Lare Gruiser», державний номер НОМЕР_1 зазнав механічних пошкоджень, про що свідчить звіт автотоварознавчого дослідження № 62-2010 від 04.08.2010 року про вартість завданого власнику транспортному засобу матеріального збитку ( а. с. 7-9).
Відповідно до постанови судді Святошинського районного суду м. Києва від 11.08.2010 року ОСОБА_4 - відповідача, визнано винним у порушенні Правил дорожнього руху, що привело до зазначеної дорожньо-транспортної пригоди ( а. с. 5).
31.08.2010 року Закритим акціонерним товариством «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» було здійснено виплату страхового відшкодування ОСОБА_3 у розмірі 7466 гривень 20 копійок ( а. с. 12).
На момент звернення до суду з позовною заявою розрахунку від відповідача не надходило.
Згідно із ст. 166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
На підставі ч.1 ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду іншій особі, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлено законом.
Відповідно до ст. 993 ЦК України до страховика,який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.
Згідно до ст. 27 Закону України «Про страхування» до страхової організації, яка сплатила страхове відшкодування за майновим страхуванням, переходить в межах цієї суми право вимоги до особи, відповідальної за заподіяну шкоду, тому у позивача виникло право зворотної вимоги (регресу) до винної у спричиненні збитків особи - відповідача по справі, а тому враховуючи те, що позивач сплатив потерпілій особі суму страхового відшкодування, позовні вимоги про відшкодування шкоди в порядку регресу підлягають задоволенню шляхом стягнення на користь позивача з відповідача розміру страхового відшкодування в сумі 7466 гривень 20 копійок, яку позивач сплатив у порядку страхового відшкодування, що підтверджується платіжним дорученням ( а. с. 12).
При задоволенні позовних вимог підлягають стягненню з відповідача на користь позивача сплачені позивачем по платіжним дорученням при зверненні до суду з даною позовною заявою 77 гривень 16 копійок судового збору та 120 гривень 00 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи ( а. с. 1 ).
Керуючись ст. ст. 10, 60, 79, 88, 209 ч. 3, 212, 213, 214, 215, 224-228 ЦПК України і на підставі ст. ст.993, 1116, 1191 ЦК України, п.3 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»,суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» 7466 гривень 20 копійок в порядку регресу, 77 гривень 16 копійок судового збору,120 гривень 00 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а всього: 7663 гривні 36 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто Дарницьким районним судом м. Києва за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, з дня отримання його копії.
Суддя