Досудебное следствие:

  • - обжалование постановления о возбуждении уголовного дела; защита подозреваемого течение досудебного следствия, при проведении допросов, очных ставок, следственных экспериментов и иных следственных действий;
  • - посещение подозреваемого, обвиняемого в изоляторе временного содержания и в следственном изоляторе;
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - обжалование избранной меры пресечения в отношении подозреваемого, обвиняемого;
  • - выработка линии и тактики защиты на стадии предварительного следствия;
  • - сбор материала, характеризующего личность обвиняемого; ознакомление с материалами уголовного дела и др..
Защита интересов в суде:

  • - защита подсудимого в суде во время всех судебных заседаний;
  • - заявление ходатайств в суде о постановлении приговора без проведения судебного разбирательства (особый порядок);
  • - подготовка и заявление различных ходатайств, жалоб и заявлений;
  • - выработка определенной линии и тактики защиты на стадии судебного разбирательства;
  • - посещение подсудимого во время нахождения в следственном изоляторе;
  • - изучение материалов уголовного дела и др..;
  • - ознакомление с протоколом судебного заседания и подача замечаний к его содержанию.
Защита на любой стадии:

  • - защита интересов потерпевшего на стадии предварительного следствия и дознания;
  • - защита интересов потерпевшего в суде любой инстанции, подробное изучение материалов уголовного дела;
  • - подготовка и заявление ходатайств;
  • - заявления гражданского иска;
  • - составление кассационной жалобы и подача его в суд кассационной инстанции;
  • - участие в судебном заседании, назначенном по кассационной жалобе потерпевшего или представлению прокурора.

Про нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком - Тульчинський районний суд Вінницької області - Робак С. О.

  1. ПОСТАНОВА

Справа № 148/1670/13-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 липня 2013 року Тульчинський районний суд Вінницької області

Суддя Робак С.О., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Тульчині справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області про нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни,

ВСТАНОВИВ:

20.07.2011 року позивач звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області про нарахування та виплату щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитині війни. Свої вимоги мотивує тим, що вона 1942 року народження і відповідно до ст.1 Закону України № 2195-ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни. Ст. 6 вищевказаного закону передбачено, що дітям війни пенсії, або довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком і яка їй частково не виплачувалась. Крім того, це право гарантується Конституцією України.

Відповідно до п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» було зупинено дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» на 2007 рік.

Проте Рішенням Конституційного Суду України № 6 рп/2007 від 09.07.2007 року положення п. 12 ст. 71 Закону Україні «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з урахуванням ст. 111 цього Закону визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Відповідно до п. 41 розділу ІІ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і дітям війни до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни - 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Положення п. 41 розділу ІІ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» були визнані такими, що не відповідають Конституції України, згідно з Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Таким чином, з моменту ухвалення зазначених вище рішень Конституційним Судом України відмова управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області у перерахунку та виплаті підвищення до пенсії є протиправною.

В зв'язку з цим просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області щодо відмови у нарахуванні їй щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком - протиправними і зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі нарахувати та виплатити їй щомісячну доплату до пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування », з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 20.01.2011 року та нараховувати в подальшому з урахуванням фактично отриманих сум.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що позивач є громадянином України, якому до 02.09.1945 р. було менше 18 років, тобто відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» вона є дитиною війни. Зазначені обставини визнані відповідачем.

З огляду на наведене позивач має право на отримання державної соціальної допомоги - підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч.1 ст. 46 Конституції України громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які набули правового статусу дітей війни, основи їх соціального захисту та гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки визначені та закріплені в Законі України «Про соціальний захист дітей війни».

Зокрема ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Наявність у позивача права на призначення їй підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є визначальною для вирішення даного спору, крім того, це право гарантується Конституцією України (ст.46).

Відповідно до п. 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни - 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Положення п. 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» були визнані такими, що не відповідають Конституції України, згідно з Рішенням Конституційного суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року.

Відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Таким чином, з моменту ухвалення зазначених вище рішень Конституційним Судом України відмова управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області у перерахунку та виплаті підвищення до пенсії є протиправною.

25.01.2012 року Конституційний Суд України ухвалив рішення № 3-рп/2012, відповідно до якого Конституційним Судом України визначено, що однією з ознак України як соціальної держави є забезпечення загальносуспільних потреб у сфері соціального захисту за рахунок коштів Державного Бюджету України виходячи з фінансових можливостей держави, яка зобов'язана справедливо і неупереджено розподіляти суспільне багатство між громадянами і територіальними громадами та прагнути до збалансованості бюджету України. При цьому рівень державних гарантій права на соціальний захист має відповідати Конституції України, а мета і засоби зміни механізму нарахування соціальних виплат та допомоги - принципам пропорційності і справедливості. Повноваження Кабінету Міністрів України щодо розробки проекту закону про Державний бюджет України та забезпечення виконання відповідного закону пов'язані з його функціями, в тому числі щодо реалізації політики у сфері соціального захисту та в інших сферах. Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України. Суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Кабінетом Міністрів України 06.07.2011 року прийнято постанову №745 «Про встановлення деяких витрат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011 року.

А тому до набрання чинності зазначеною постановою Кабінету Міністрів України, тобто до 23.07.2011 року, при вирішенні справ цієї категорії щодо розміру щомісячної соціальної допомоги дітям війни, застосуванню підлягає положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Із 23.07.2011 року правомірність дій суб'єктів владних повноважень у зазначених категоріях справ судам необхідно перевіряти на відповідність вимогам Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» та Постанови Кабінету Міністрів від 06.07.2011 року №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету».

Таким чином, суд при вирішенні справи керується Конституцією України, як Основним Законом, також Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» та Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та враховує прийняту 06.07.2011 року Кабінетом Міністрів України Постанову №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», якою встановлено розміри виплат, що проводяться дітям війни.

Відповідно до ст. 99 КАС України позовні вимоги про перерахунок пенсії підлягають задоволенню в межах шестимісячного строку звернення до суду

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 99, 161-163, 183-2 КАС України, ст.ст. 46, 152 Конституції України, ст. 1, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», постановою КМУ №745 «Про встановлення деяких витрат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області щодо відмови у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком - протиправними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області, перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 20.01.2011 року та виплатити їй різницю між перерахованою та фактично виплаченою доплатою починаючи з 20.01.2011 року по 20.07.2011 року включно, а починаючи з 23.07.2011 року виплату пенсії проводити на підставі Закону України « Про Державний бюджет України на 2011 рік» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з врахуванням Постанови Кабінету Міністрів України №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», прийнятої 06.07.2011 року, якою встановлено розміри виплат, що проводяться дітям війни.

В решті позовних вимог відмовити.

На постанову може бути подана апеляція до Вінницького адміністративного апеляційного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:

Рейтинг: 4.9/5, основан на 25 голосах.
Консультации Адвоката
Рекомендовано адвокатом

Это Вас точно заинтересует

Председатель Печерского райсуда г. Киева Инна Отрош возглавит суд в Ялте, – СМИ

Председатель Печерского районного суда г. Киева Инна Отрош получила российское гражданство и будет назначена председателем суда в Ялте, сообщает «Украинская правда».

Суд в ФРГ обязал компанию Google удалять грубые комбинации слов в поисковой строке

Верховный суд Германии обязал американскую компанию Google при поступлении соответствующих жалоб удалять оскорбительные комбинации слов, которые появляются в поисковой строке при автозаполнении. ...

Про затвердження складу експертної комісії з проведення експертизи цінності документів Міністерства охорони здоров'я України, Міністерство охорони здоров'я України

Про затвердження складу експертної комісії з проведення експертизи цінності документів Міністерства охорони здоров'я України З метою дотримання статті 6 Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи"( 3814-12 ), Порядку утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів ( 1004-2007-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року № 1004, та у зв'язку зі змінами штатного розпису НАКАЗУЮ:

Селянство гине в обіймах «друзів»

Розпочався сезон полювання на селян напередодні виборів. Його особливість цьогорічні мисливці за голосами вперше реально відчули те, про що років 15 тому попереджали незаангажовані вчені. ...

Адвокат по уголовным делам
Об адвокате
Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы молодцы!!! Сильно хочу пожелать Вам материального благополучия и творческих успехов!

Друзья класс!!! Все что вы делаете для нас вне всякого сомнения- очень важно!!!
Статьи по уголовному праву
Как выжить в тюремных условиях

Как выжить в тюремных условиях В каждой тюрьме прописка индивидуальна, и организовывается по-своему. Зачастую старшины тюремных бараков задают вопросы с ...

Сайт для заключённых

Сайт для заключённых Что можно, а чего нельзя на сайтах для заключённых?!

Новости Адвоката
Как уберечься от рейдеров

Как уберечься от рейдеров Потенциальный захватчик обращается в суд для истребования задолженности. А суд отсылает уведомления по юридическому адресу, с которого ему никто не подает признаков жизни ...

Мошенники воруют деньги на свадьбах

Мошенники воруют деньги на свадьбах На одной из вечеринок поймали группу мошенников, которые под видом гостей шмонали сумки и куртки сидящих в зале. ...

Свидание с интернета закончилось похищением...

Свидание с интернета закончилось похищением Сотрудниками отдела полиции был задержали молодой человек в возрасте 26 лет в подозрении на похищение девушки. .

41ebf10dce7534d25f6b070acb6e9de0